Aktualizacja Wiedźmina 3 będzie zawierała DLSS 3 i ray tracing. Nvidia podała, co dokładnie zmieni się w rozgrywce dzięki tym ulepszeniom

lubiegrac giełda Aktualizacja Wiedźmina 3 będzie zawierała DLSS 3 i ray
Aktualizacja Wiedźmina 3 będzie zawierała DLSS 3 i ray tracing.  Nvidia podała, co dokładnie zmieni się w rozgrywce dzięki tym ulepszeniomMaciej Gaffke | 2 grudnia 2022, 12:12

Już niedługo ukaże się wyczekiwana aktualizacja Wiedźmina 3, która dostosowuje grę do konsol najnowszej generacji. Wśród ulepszeń będzie między innymi ray tracing oraz technologia DLSS 3. generacji od Nvidii. Zieloni przekazali, co dokładnie zmieni się w produkcji dzięki tym rozwiązaniom.

Nvidia podała niedawno szczegóły, które będą zmienione w grach, dzięki technologii DLSS (Deep Learning Super Sampling) oraz ray tracingowi. Wśród tych produkcji jest oczywiście Wiedźmin 3: Dziki Gon, do którego aktualizacja zadebiutuje już 14 grudnia

Warto wspomnieć, czym w ogóle jest DLSS. To technologia, która została oparta na sztucznej inteligencji. Dzięki zastosowaniu w niej rdzeni Tensor, zwiększa się wydajność kart graficznych GeForce RTX. Wprowadzone przez Nvidię DLSS 3, to połączenie technologii Super Resolution oraz Frame Generation, co pozwala na spore zwiększenie liczby klatek na sekundę.

Zapoznaj się także z: W sklepie Xbox Store trwa kolejna ciekawa Oferty Tygodnia, w której znajdziemy wiele ciekawych gier!

Właśnie taka technologia zostanie włączona do nadchodzącej aktualizacji Wiedźmina. Oprócz niej, pojawi się też ray tracing. Według podsumowania Nvidii, rozgrywka zmieni się w następujący sposób: znacznie poprawi się oświetlenie dzięki RTX Global Illumination, opartemu na ray tracingowi, a także cieniowanie wokół obiektów.

Ponadto, same cienie będą wyrazistsze. Dotyczy to również różnych odbić kształtów, np. na powierzchni wody. Z kolei Ultra+ sprawi, że roślinność będzie gęstsza, postacie w tle lepiej zarysowane, a mniejsze elementy wyraźniejsze. Trzeba jednak zaznaczyć, że aby w pełni wykorzystać wspomniane DLSS 3, należy posiadać kartę graficzną z serii RTX 4000.

Aktualizacja Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się 14 grudnia.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/december-2022-rtx-dlss-game-updates/

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners