Apple planuje w 2026 nowe urządzenia do inteligentnego domu

lubiegrac news Apple planuje w 2026 nowe urządzenia do inteligentnego domu
Apple planuje w 2026 nowe urządzenia do inteligentnego domu



redakcja | 29 grudnia 2026, 17:40

facebook banner

Apple od dawna pozostawało w tyle za konkurencją, jeśli chodzi o technologię inteligentnego domu. Podczas gdy firmy takie jak Amazon i Google wypuszczają szeroką gamę urządzeń – od dzwonków do drzwi po głośniki i centra sterowania, Apple skupiało się przede wszystkim na Apple TV i HomePodach. W nadchodzącym roku ma się to zmienić.

Przeczytaj także:

HomePad — nowy hub dla domu

Najciekawszą zapowiedzią jest urządzenie o nazwie HomePad — połączenie iPada i HomePoda, które będzie pełniło funkcję centrum dla akcesoriów zgodnych z HomeKit, Matter i Thread. Sprzęt ma posiadać 7-calowy ekran dotykowy oraz procesor A18 znany z iPhone’a 16, a także zaawansowaną kamerę TrueDepth zdolną do rozpoznawania wielu użytkowników. Dzięki temu HomePad będzie mógł dynamicznie dostosowywać wyświetlane treści i współpracować z nową, kontekstową Siri.

Kamera bezpieczeństwa z HomeKit

Oprócz huba, Apple planuje również wprowadzenie pierwszego własnego inteligentnego akcesorium — kamery bezpieczeństwa z funkcją monitorowania audio, wykrywającą np. alarmy przeciwpożarowe. Kamerę wyposażono w wiele sensorów i możliwość robienia zdjęć. Urządzenie ma współpracować z usługą iCloud+, która pozwala na przechowywanie nagrań w chmurze bez uszczerbku na dostępnej przestrzeni dyskowej. Kamera będzie również korzystać z zaawansowanych funkcji analizy obrazu, obejmujących rozpoznawanie osób, zwierząt czy samochodów oraz udostępnianie transmisji innym użytkownikom.

HomePod mini 2 i Apple TV 4K 4

Wśród mniejszych aktualizacji znalazłoby się miejsce dla drugiej generacji HomePod mini, która ma pojawić się na rynku na początku 2026 roku. Choć zmiany będą raczej kosmetyczne i dotyczą m.in. nowych kolorów oraz zastosowania chipu S10 znanego z Apple Watch, to jednak poprawi się także łączność dzięki nowym modułom Wi-Fi, Bluetooth i ultra-szerokopasmowemu chipowi U2, co powinno ułatwić współpracę między urządzeniami Apple.

Apple TV 4K w czwartej generacji może otrzymać procesor A17 Pro z iPhone’a 15 Pro, co otworzy możliwości uruchamiania bardziej wymagających gier i funkcji sztucznej inteligencji na dużym ekranie. Ten model również ma skorzystać z nowych rozwiązań w zakresie łączności oraz potencjalnie będzie oferowany w niższej cenie, by lepiej konkurować z Amazon Fire TV i Google TV.

„Apple zamierza znacząco rozszerzyć swoje portfolio urządzeń smart home, a to premierowy HomePad i własna kamera bezpieczeństwa to tylko pierwszy krok.”

Podsumowując, 2026 zapowiada się dla Apple jako rok większego zaangażowania w rynek inteligentnego domu, z urządzeniami wyposażonymi w nowoczesne technologie oraz integrujące się głębiej z ekosystemem firmy.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners