Oficjalnie Bloober Team S.A. zadebiutowało na głównym rynku GPW

lubiegrac giełda Oficjalnie Bloober Team S.A. zadebiutowało na głównym rynku GPW
Oficjalnie Bloober Team S.A. zadebiutowało na głównym rynku GPWTamer Adas | 10 stycznia 2024, 09:50

W dniu dzisiejszym akcje studia Bloober Team S.A. oficjalnie zostały przeniesione na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych. To pierwszy debiut w 2024 roku, który może być symbolem dobrych miesięcy dla całej polskiej branży gier wideo, obecnej na warszawskiej giełdzie.

Bloober Team oficjalnie przeniosło swoje akcje z NewConnect na główny parkiet, co obejmuje akcje A, B, C, D i E przy okazji NIE realizując dodatkowej emisji. Optymizm w związku z tym wydarzeniem sprawił, że sesja rozpoczęła się na plusie.

Spółka rozpoczyna rok od sukcesu na GPW, jednocześnie przygotowując się do premiery remake'u Silent Hilla 2, nie zapominając o kolejnych projektach takich jak C realizowany dla Private Division.

Wkrótce dojdzie do kolejnych spotkań zarządu z partnerami w ramach DICE w Las Vegas, gdzie być może dokonają się ważne kroki w kontekście obranej w zeszłym roku strategii na lata 2023 - 2027.

Przeczytaj też:

 

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy rozpocząć ten rok debiutem na GPW. I to jako pierwsi! Wierzymy, że umocni to naszą pozycję na rynku, dzięki czemu będziemy jeszcze efektywniej realizować nasze plany - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Żyjemy w mocno niespokojnych czasach. Od dłuższego czasu branża gier przeżywa trudniejszy okres swej historii. To czego jako Ludzie boimy się najbardziej to, to co nieznane. Misją Bloober Team jest walka z lękiem przez stymulację strachem. Ale tylko w naszych produkcjach. Od października ubiegłego roku obchodzimy rocznicę 15 lecia naszej działalności. 2024 rok rozpoczynamy symbolicznie przejściem z “małego rynku” New Connect na główny parkiet GPW. Nie tworzymy projektu na najbliższe kwartały, lecz na lata. Zamiast “atrakcyjnych pomysłów” na kolejną grę mamy długoterminową strategię, którą wdrażamy nie w świetle mediów, ale w zaciszach naszych biur. Naprawdę chcemy po sobie coś zostawić - komentuje Piotr Babieno. - Przejście na główny rynek w tym momencie wyraża naszą dojrzałość do transparentności i spłaty zaufania, którą obdarzyli nas nasi Akcjonariusze i Partnerzy. Mamy więc zamiar zabrać Państwa już najbliższym czasie w podróż, która znacznie przekroczy Państwa oczekiwania. -

Studio Bloober Team S.A. od dziś, 10 stycznia 2024 roku notowane na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners