Bloober Team z doradcą procesu M&A, ze ściślejszą współpracą z Epic Games oraz porównaniem Observera

lubiegrac news Bloober Team z doradcą procesu M&A, ze ściślejszą współpracą
Bloober Team z doradcą procesu M&A, ze ściślejszą współpracą z Epic Games oraz porównaniem ObserveraTamer Adas | 19 sierpnia 2020, 15:45

Bloober Team pozyskał partnera do procesu M&A, firma zacieśnia współpracę z Epic Games oraz prezentuje porównanie graficzne Oberver i Observer System Redux.
 
Krakowski producent szykuje się do dokonania fuzji lub przejęcia, wobec czego zdecydowano się nawiązać współpracę ze specjalistami z amerykańskiego banku inwestycyjnego - Juno Capital Partners LLC. Ponadto partnerami transakcji zostaną w Polsce Trigon Investment Banking, Trigon Dom Maklerski S.A. oraz kancelaria prawnicza DZP.
 
To kolejny ważny punkt dla rozwoju spółki, która chce na dobre wejść na nowy poziom, co staje się coraz bliższe rzeczywistości rynkowej, w czym pomogą doświadczeni pomocnicy dysponujący wielką wiedzą oraz umiejętnościami.
 
Ponadto firma ogłosiła, że podpisała kolejną umowę z Epic Games, za sprawą której w sklepie Epic Games Store znajdziemy dwa nadchodzące horrory studia - Observer System Redux oraz The Medium.
 
Platforma dysponuje już przeszło 60 milionami użytkowników, a takie wzmocnienie okaże się istotne dla obu stron, które już wcześniej rozpoczęły współpracę.
 
Na koniec pozostał nam jeszcze nowy zwiastun opublikowany na kanale GameSpotu, gdzie ujrzeć możemy jak znacząco różni się poziom graficzny względem oryginały. Trzeba twórcom przyznać, że faktycznie udało im się świetnie zademonstrować postęp graficzny, udowadniając jak wiele będzie można już teraz wycisnąć z Xbox Series X oraz PlayStation 5.
 
 
– Juno Capital od początku był uznawany za jednego z faworytów w naszym procesie selekcji partnera głównego. Doświadczenie we współpracy ze światowej klasy producentami oraz niezwykły profesjonalizm, jakim cechuje się ten doradca w procesie M&A sprawiły, że podejmując decyzję nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Nie bez znaczenia był fakt, że znamy się od wielu lat. Polscy partnerzy to z kolei liderzy rynku, z którymi również mamy wspólną historię – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.
 
– Otwarcie opcji strategicznych przez Bloober może stanowić otwarcie nowego rozdziału dla polskich spółek gamingowych. Oprócz szeroko otwartych drzwi rodzimej giełdy, również globalni inwestorzy strategiczni mogą poszerzyć możliwości, jakie mają do dyspozycji zarządzający spółkami gamingowymi. Nasza współpraca z amerykańskim doradcą przy tej potencjalnej transakcji, najlepiej tego dowodzi – mówi Ryszard Czerwiński, partner zarządzający Trigon.
 
– Cieszymy się, że możemy współpracować z Bloober przy wdrażaniu opcji strategicznych. Polska branża gier jest coraz częściej wskazywana jako jedno z najważniejszych miejsc w którym powstają produkty interaktywne światowej klasy . Nasze partnerstwo z Trigonem zapewni Bloober team najlepszą możliwą pomoc doradczą na poziomie lokalnym i międzynarodowym - podkreśla David Chang, Partner w Juno Capital.
 
– Cieszymy się, gdy możemy zapewnić naszym klientom wsparcie w kolejnych etapach ich rozwoju. Współpraca z Bloober Team daje nam dodatkową satysfakcję, bo spółka od lat potrafi konsekwentnie budować swoją pozycję nie tylko w Polsce, ale i na globalnym rynku, stając się jednym z leaderów w swojej branży – komentuje, Piotr Jackowski, radca prawny w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.
 
– Epic Games jest jednym z najważniejszych graczy na świecie – wyniki osiągane przez firmową platformę budzą podziw, dzięki czemu porównuje się ją nawet do platformy Steam. Stale pracujemy nad dotarciem do jak największej liczby odbiorców, o czym świadczą nasze działania przy poprzednich tytułach. Jesteśmy przekonani, że w kontekście nadchodzącej premiery The Medium podpisanie tej umowy było dobrym posunięciem i liczymy, że efekty współpracy przerosną nawet nasze wygórowane oczekiwania – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.
 
Observer System Redux ukaże się pod koniec 2020 roku. Gra ukaże się na pewno na PlayStation 5 i Xbox Series X.
 
Bloober Team S.A. notowane jest na parkietach NewConnect.
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners