Wydawcą Boti Byteland Overclocked zostanie Untold Games, natomiast Purple Ray Studio otrzymało na grę grant od Epic Games!

lubiegrac giełda Wydawcą Boti Byteland Overclocked zostanie Untold Games
Wydawcą Boti Byteland Overclocked zostanie Untold Games, natomiast Purple Ray Studio otrzymało na grę grant od Epic Games!Tamer Adas | 4 sierpnia 2023, 20:30

Oficjalnie dowiedzieliśmy się, że wydawcą gry Boti Byteland Overclocked zostanie Untold Games, spółka zależna Qubic Games. To spore wzmocnienie polskiego studia Purple Ray Studio, które nie tak dawno otrzymało na swój tytuł grant od Epic Games!

Powstająca i doceniona w ramach projektu Epic MegaGrants jeszcze w tym roku ma zagościć na komputerach osobistych, dostarczając graczom rozgrywkę z gatunki platformówek 3D o urocznym robo-kurierze, którzy zmaga się w Bajtlandii z licznymi wirusami oraz glitchami.

Powstający na silniku Unreal Engine 5 ma zaoferować rozgrywkę nie tylko dla pojedynczego gracza, ale także i dostarczy opcję kooperacji w ramach zarówno podzielonego ekranu, jak i połączenia pomiędzy komputerami.

Nie tak darmo tytuł doczekał się dotacji wynoszącej 15 tysięcy dolarów, w ramach grantu Epic MegaGrants dla nadzwyczajnych projektów, zachowując przy tym pełną swobodę działania i kreatywności po stronie autorów.

Wspomniany zespół z Warszawy (którego głównym akcjonariuszem został Gravier Investment ASI) specjalizuje się w tytułach na popularnym silniku Unreal Engine, rozpoczynając od wspomnianego Boti Byteland Overclocked.

Przeczytaj też:

 

Umowa Purple Ray Studio z Untold Tales to duży krok w kierunku premiery naszego pierwszego dużego projektu. Od samego początku planujemy, żeby gracze na największej możliwej liczbie platform przetestowali nasz tytuł. Niezwykle ważne jest dla nas to, żeby po debiucie tego projektu, w którym widzimy bardzo duży potencjał rynkowy, zebrać cenny feedback środowiska graczy przed realizacją następnych gier - mówi Robert Baranowski, prezes zarządu Purple Ray Studio.

Niezwykłą zaletą naszego projektu na pewno będą innowacyjne mechaniki, które na pewno będziemy mogli wykorzystać przy realizacji kolejnych gier. Dodam również, że w ostatnich dniach Purple Ray Studio otrzymało dotację w programie Epic MegaGrants w wysokości 15 tys. USD. Te dodatkowe środki na pewno przeznaczymy na rozwój naszego najnowszego projektu. To dla nas informacja potwierdzająca międzynarodowy zasięg Boti: Byteland Overclocked - dodaje Baranowski.

Boti Byteland Overclocked ma trafić na rynek w trzecim kwartale 2023 roku na komputerach osobistych.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners