Bungie zwalnia 100 osób w wyniku sporych kłopotów finansowych. Destiny 2 zmniejszyło przychody niemalże o połowę!

lubiegrac news Bungie zwalnia 100 osób w wyniku sporych kłopotów finansowych
Bungie zwalnia 100 osób w wyniku sporych kłopotów finansowych. Destiny 2 zmniejszyło przychody niemalże o połowę!Tamer Adas | 1 listopada 2023, 12:45

Stawiane za wzór studio Bungie właśnie potwierdziło zwolnienie 100 osób, co jest wynikiem sporych kłopotów finansowych uzyskiwanych przez flagową i jedyną w zasadzie produkcję w postaci Destiny 2.

Studio Bungie oficjalnie ogłosiło, że żegna się z aż 100 pracowników, w tym i istotnej ilości ważnych w historii zespołu osób, które pozwoliły ekipie uzyskać mocną pozycję. To kolejne kłopoty w ramach Sony Interactive Entertainment, które pod nowym przywództwem ma się wycofywać z koncepcji zalewania rynku usług-jako-gier.

Autorzy Destiny 2 wpadli w tarapaty z powodu problemów ze spadkiem zainteresowania gry, która zaczęła odnotowywać spadek aż o 45% przychodów, w ramach trwającego wciąż roku finansowego. To zdecydowanie nie było planowane, podobnie jak słabe przyjęcie rozszerzenia Upadek Światła.

Przeczytaj również z: Najmocniej wyczekiwane strzelanki, czyli jak spory panuje obecnie kryzys w tym gatunku...

Nadzieją na szybkie wyjście z tarapatów jest premiera rozszerzenia The Final Shape, które ma stanowić w czerwcu przyszłego roku swego rodzaju przeprosiny, naprawienie błędów oraz zadowolenie fanów, którzy przez lata wiernie wspierali usługę w postaci gry.

Studio operować będzie obecnie w składzie przekraczającym 1000 osób, przygotowując się do premiery kolejnej gry oraz udzielania wsparciu PlayStation, które już w zasadzie potraktowało zespół jako swoją część oszczędności. Sony Interactive Entertainment ewidentnie zmienia strategię, co zaczyna być coraz bardziej widoczne...

Destiny 2 zadebiutowało 6 września 2017 roku na Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One, komputery osobiste oraz PlayStation 4 i PlayStation 5.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-10-31/sony-s-bungie-game-unit-cut-jobs-as-destiny-2-popularity-waned#xj4y7vzkg

Gra: Destiny 2
Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners