Canis Majoris to tak naprawdę Remake Wiedźmina, tworzone we współpracy z Fool's Theory!

lubiegrac giełda Canis Majoris to tak naprawdę Remake Wiedźmina, tworzone we współpracy z Fool's Theory!
Canis Majoris to tak naprawdę Remake Wiedźmina, tworzone we współpracy z Fool's Theory!Tamer Adas | 26 października 2022, 16:10

Remake Wiedźmina od CD Projektu RED i współpracującego studia Fool's Theory to tajemniczy projekt, znany wcześniej jako The Witcher Canis Majoris. Co wiemy o odświeżeniu pierwszej odsłony słynnej serii?

Największa polska spółka growa zdecydowała się zapowiedzieć, że tajemniczym projektem Canis Majoris, jest w rzeczywistości remake pierwszej części Wiedźmina, przy której CD Projekt RED będzie współpracować z rodakami ze studia Fool's Theory.

Przeczytaj również: Wiedźmin 3 Dziki Gon trafi na PS5, XSX i XSS dosłownie w ostatniej chwili tego roku? W sieci pojawiła się konkretna data ulepszenia

Odświeżenie pierwszych growych przygód Geralta odbędzie się od samych podstaw od nowa, bazując na silniku Unreal Engine 5, który ma napędzać wiele propozycji polskiego, growego giganta. Remake korzystać będzie także z rozwiązań CD Projektu, dołączając do potrzeb nowej sagi wiedźmińskiej.

Za tytułem w głównej mierze odpowiadać będzie Fool's Theory, które kojarzyć gracze mogą nie tylko z Seven The Days Long Gone, ale także ze współpracy 11 bit studios i swoim Projekcie Vitriol. w składzie znajdziemy także autorów, mających w portfolio Wiedźmina 2 i Wiedźmina 3. CDP RED będzie pełnił funkcję nadzoru kreatywnego nad nowym tytułem, znajdującym się etapie w fazie wczesnej produkcji.

Zapoznaj się też z: CD Projekt RED zapowiedział długoterminową strategię, opierającą się o Wiedźmina, Cyberpunka oraz... zupełnie nowe IP!

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego wszystko się dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. – Dobrze znamy zespół Fool's Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze czekają od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać. -

Bardzo się cieszę z szansy na ponowną współpracę z osobami zaangażowanymi w produkcję drugiej i trzeciej części Wiedźmina. Szczególnie, że mowa tu o remake'u gry, która jest bardzo bliska naszym sercom – powiedział Jakub Rokosz, prezes zarządu Fool's Theory. – Jesteśmy podekscytowani współpracą z CD PROJEKT RED, a naszym celem jest oddanie w ręce graczy kolejnej świetnej gry z kultowej serii Wiedźmin.. -

Obecnie nie wiemy, kiedy oficjalnie remake Wiedźmina zadebiutuje na rynku.

Studio CD Projekt RED (w ramach wspomnianej Grupy CD Projekt) to jest największa growa spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w segmencie WIG20. Spółka notowana jest też w ramach WIG.GAMES.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners