CD Project RED zakończyło definiowanie nowych ram dla Projektu Sirius. Prace nad grą w uniwersum Wiedźmina mogą ponownie ruszyć!

lubiegrac giełda CD Project RED zakończyło definiowanie nowych ram dla
CD Project RED zakończyło definiowanie nowych ram dla Projektu Sirius. Prace nad grą w uniwersum Wiedźmina mogą ponownie ruszyć!Maciej Gaffke | 13 maja 2023, 20:05

CD Projekt RED ponownie zdefiniowało ramy dla opracowywanego Projektu Sirius, który ma stać się częścią wiedźmińskiego uniwersum. Dzięki temu The Molasses Flood może wrócić do prac rozwojowych.

Polskie studio niedawno zaprezentowało raport bieżący, w którym powiadomiło o zdefiniowaniu nowych ram dla Projektu Sirius. Zaznaczono w nim, że zaktualizowano koszt prac rozwojowych projektu w 2022 roku oraz I kwartale 2023 roku.

CD Projekt RED kilka miesięcy temu przedstawiło swoją strategię na najbliższe lata. Składała się ona między innymi z nowych gier osadzonych w świecie Wiedźmina, wśród nich jest wspomniany Projekt Sirius, ale także remake oryginalnego Wiedźmina, pierwotnie przedstawiony jako Canis Majoris.

Za Projekt Sirius odpowiada amerykańskie studio The Molasses Flood, które będzie mogło ponownie ruszyć z pracami nad produkcją. Na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się ona na rynku.

Przypomnijmy, że już niedługo na Netfliksie zadebiutuje 3. sezon serialu Wiedźmin. Producenci zaprezentowali jakiś czas temu pierwszy zwiastun, ale nie został on zbyt dobrze odebrany przez zainteresowanych. Ma to być również ostatni raz, kiedy Henry Cavill wcieli się w Białego Wilka.

Wiedźmin Sirius nie doczekało się ogłoszenia daty premiery, ani platform docelowych.

Studio CD Projekt RED (w ramach grupy CD Projekt) jest jedną z największych notowanych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych w prestiżowym segmencie WIG20. Spółka należy również do dedykowanego indexu WIG.GAMES.

 

W wyniku zdefiniowania nowych ram Projektu w księgach Spółki:

(a) częściowo - w kwocie 21,5 mln zł - odwrócony zostanie odpis aktualizujący wartość poniesionych w 2022 r. nakładów na prace rozwojowe związane z Projektem, który wyniósł pierwotnie 33,4 mln zł i obciążył wynik finansowy Spółki i Grupy Kapitałowej CD PROJEKT za rok 2022;

(b) spisana zostanie wartość części nakładów poniesionych na prace rozwojowe związane z Projektem w I kwartale 2023 r. - w kwocie 2,7 mln zł - czytamy w raporcie.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/wp-content/uploads-pl/2023/05/espi-rb-212023.pdf

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners