Chicken Police, klasyczne przygodowa noir, z kurami w roli detektywów i antropomorficznymi postaciami z profesjonalnym aktorstwem. Kulisy powstawania.
Klasyczne i fabularne antropomorficzne przygodowe noir prezentuje niezależne studio The Wild Gentlemen. Deweloperzy z Węgier, twórcy przygodówki Chicken Police, tym razem postanowili, wraz z wydawcą, jakim jest HandyGames podzielić się filmem, który prezentuje kulisy powstawania ich przygodowego dzieła. Film prezentuje pełne i profesjonalne aktorstwo głosowe.
Każda postać w Chicken Police jest w pełni wyrażana przez profesjonalnych aktorów i zarazem weteranów tej branży. Kerry Shale (Asterix i Obelix kontra Cezar, Wiedźmin), wcielający się w postać Sonny'ego, Jules de Jongh (Horizon Zero, Wiedźmin, Need for Speed: Hot Pursuit), którą usłyszymy w roli Natashy, Shai Matheson (Manhunt), w roli Marty'ego.
Aktorzy Chicken Police opowiadają także o samym początkach ich przygodowej produkcji, która w zamysłach miała być przygodowym tytułem w klasycznym stylu pixel-art. Jednak zabawa z pewnymi koncepcjami, fotorealistycznymi postaciami, scenerią i hybrydami ludzko-zwierzęca spowodowała, że udało im się to takiej formy, przekonać zarówno siebie, jak i wydawcę HandyGames, które ma na swoim koncie między innymi: Through the Darkest of Times, czy przygodówkę Overclocked: A History of Violence.
Twórcy zdradzają także kulisy realizacji swojego projektu, którego prawie wszystkie zdjęcia, które później przeniesiono do gry, to prawdziwe zwierzęta, z wyjątkiem drapieżników. Zdjęcia robiono w ogrodach zoologicznych. Prawdziwą gwiazda i profesjonalistą jest natomiast kot, Natasha.
The Wild Gentlemen opowiadają także nieco o sprawach technicznych dotyczących Chicken Police. Ponieważ to gra przedstawiająca fikcyjną opowieść, w której każda scena jest robiona ręcznie, dlatego też napisane sceny, wraz z instrukcjami dla artystów to koncepcyjne dzieło sztuki. Makiety 3D i rendering 3D są cięte na kawałki i przebudowywane na końcową scenę 2.5D z oświetleniem i filtrami.
Chicken Police to gra fabularna i dialogowa, łącząca elementy powieści wizualnej i klasycznych gatunków przygodowych. W grze znalazło się ponad 30 postaci, z którymi będzie można porozmawiać, z niektórymi trzeba będzie brnąć w dialogach, żeby wydobyć z nich to co chcemy. Gracze będą także zbierać tony wskazówek, dowodów i poufnych informacji osobistych, by móc je sprawnie wykorzystać.
Chicken Police to także kolejna przygodówka, w której zamiast klasycznych bohaterów w ludzkiej skórze, grać i nie tylko grać będziemy antropomorficznymi postaciami. Taką przygodówkę prezentowało Pendulo Studios w Blacksad: Under the Skin, a także studio Puzzling Dream w niecodziennym tematycznie Unlucky Seven. Takie też przygodowe dzieło odda w ręce graczy węgierskie studio The Wild Gentlemen, które podzieliło się z nami tym, co jest powodem iż w ich projekcie wcielimy się w kurzych detektywów.
- Jednym z głównych powodów był stary film na YouTube, w którym dwie prawdziwe kury walczyły z jakimiś paskudnymi królikami i w zasadzie oddały je do aresztu. Jak prawdziwe zwierzęce gliny w terenie. To było zabawne i niesamowite! Drugim powodem było to, że zawsze chciałem zrobić coś w rodzaju animal-noir (na Węgrzech mamy kilka naprawdę niesamowitych historii z antropomorficznymi zwierzętami), a kury są na tyle zarozumiałe i dziwne, że są absolutnie wspaniałymi okazami dla tego rodzaju historii.
Chicken Police zadebiutuje w wersji na komputery osobiste PC - Steam, a także na PlayStation 4, Pro, Xbox One oraz Nintendo Switch w 2020 roku.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu