Chińskie OPPO okazało się najlepsze w segmencie sztucznej inteligencji

lubiegrac news Chińskie OPPO okazało się najlepsze w segmencie sztucznej inteligencji
Chińskie OPPO okazało się najlepsze w segmencie sztucznej inteligencjiTamer Adas | 23 marca 2020, 07:10

Chińska marka OPPO okazała się najlepsze w konkursie związanym ze sztuczną inteligencją, wykorzystując do tego autorską technologię analizującą... emocje!
 
OPPO zwyciężyło w międzynarodowym konkursie analizy semantycznej - International Workshop on Semantic Evaluation (SemEval-2020). Firma zaprezentowała tam swoje autorskie rozwiązanie do analizy nastroju z tekstu pisane, w dodatku z kodem mieszanym, łączącym angielski oraz hiszpański.
 
Ten pokaz technologii przedstawił jak szeroki może być zakres wykorzystywania sztucznej inteligencji i co może ona zaoferować. Analiza pozwoliła uzyskać wychwytanie emocji ludziach, ich interakcji oraz wykorzystanie ich dalej.
 
 
W ten sposób wprowadzani asystenci głosowi czy czatboty mają zagwarantować nam zbliżenie się maszyn do nas, podnosząc przy okazji wrażliwość ich reakcji.
 
Badania nad tym rozwiązaniem wymagały przeprowadzania serii licznych analiz z różnych segmentów, dzięki którym udało się uzyskać jak największe przywiązanie do realnych ludzkich emocji.
 
SemEval to najmocniej ceniony konkurs, który za sprawą swoich organizatorów - grupę SIGLEX, od 2001 roku w trakcie 14. edycji dostarcza nam pokaz imponujących technologii.
 
OPPO Research Institute wielowymiarowo podszedł do swojego wyzwania i opracował emocjonalną klasyfikację. Jej model posłużył do odpowiedniego dostrajania odczytu uczuć zawartych w pisanych wypowiedziach.
 
Tony Chen, założyciel i dyrektor generalny firmy OPPO, przy okazji ogłosił, że jego firma zamierza w ciągu 3 lat zainwestować aż 7 miliardów USD (50 mld juanów) na kolejne badania i prace, które mają tym razem skoncentrować się na technologiach takich jak 5G, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość AR, Big Data czy synchronizacja dotychczasowych rozwiązań z odpowiednim wsparciem oprogramowania.
 
 - Dokonując wielu czołowych osiągnięć technologicznych, instytut badawczy OPPO Research Institute przyczynia się do poszerzenia oferty, jaką OPPO zapewnia w dziedzinie produktów i usług tworzących spójny ekosystem. Chcemy konsekwentnie zwiększać nasz potencjał w dziedzinie sztucznej inteligencji, tak aby produkty OPPO stawały się inteligentniejsze i wrażliwsze na potrzeby użytkowników - powiedział Jack Hao, Chief Speech and Semantics Scientist w OPPO Research Institute.
.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Tagi: Chiny,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners