Co zapowiedziano i zaprezentowano w trakcie dwóch dni Guerrilla Collective? - Subiektywne zestawienie najciekawszych zwiastunów

lubiegrac publicystyka Co zapowiedziano i zaprezentowano w trakcie dwóch dni Guerrilla
Co zapowiedziano i zaprezentowano w trakcie dwóch dni Guerrilla Collective? - Subiektywne zestawienie najciekawszych zwiastunówTamer Adas | 14 czerwca 2020, 21:00

Pierwszy i drugi dzień Guerrilla Collective dziś się zakończył, w związku z czym zapraszamy do subiektywnie wybranych najważniejszych ogłoszeń i zwiastunów.
 
Zainicjowana impreza po ogłoszeniu odwołania targów E3 2020 właśnie dziś zaliczyła swój drugi dzień, w trakcie którego zapoznać się mogliśmy z wieloma zapowiedziami oraz ogłoszeniami. W wydarzenie zaangażowało się wiele znanych nam firm, w tym tak utalentowanych jak chociażby Larian Sudios czy też rodzime 11 bit studios.
 
Zacznijmy właśnie od tych firm, ponieważ obie w nietypowym sposób wykorzystały całe wydarzenie, a w zasadzie aż trzydniowy szyld jednoczący sporo interesujących studiów.
 
Rozpocznijmy od Larian, które pierwszego dnia zdecydowało się zaprezentować zwiastun zapowiadający Wczesny Dostęp dla Baldur's Gate 3, który ma wystartować w sierpniu 2020 roku, jednakże kwarantanna dość mocno wpłynęła na prace nad grą.
 
 
 
W inicjatywę zaangażowało się rodzime 11 bit studios, które pierwszego dnia zdecydowało się zaprezentować grę planszową w świecie Frostpunka! Za Frostpunk: The Board Game odpowiada we współpracy Glass Cannon Unmplugged, w którego składzie znajdziemy Jakuba Wiśniewskiego (znany z planszowej wersji This War of Mine) czy Michała Ozona (byłego COO wydawcy planszowego, firmy Phlanx), ale znajdziemy także Adama Kwapińskiego, niezwykle cenionego projektanta odpowiedzialnego za takie hity jak Nemesis i Lords of Hellas.
 
 
 
Ekipa Larian ponadto zdecydowała się zapewnić graczom darmowy pakiet dodatków do Divinity: Original Sin 2 zatytułowany jako The Four Relics of Rivellon, dzięki któremu w grze pojawi się nie tylko zestaw dekoracji, ale także i dodatkowa misja!
 
 
Firma zdecydowała się także na zapowiedzenie powieści graficznej Divinity: Original Sin – Godwoken, dostarczającej fanom jeszcze więcej opowieści informacji o świecie ozcywistym.
 
 
W dniu dzisiejszym podczas właśnie Guerilla Collective ujrzeć można było Source of Madness, czyli zupełnie nową propozycję z wydawniczej oferty Thunderful Publishing.
 
 
Ciekawie wypadło również Trash Sailors w ramach którego warszawskie studio fluckyMachine i wydawca tinyBuild zaoferują nam okazję do pobawienia się w mini symulator przetrwania na skleconej ze wszystkiego łodzi.
 
Trash Sailors to gra, w której duży nacisk kładziemy na współpracę. Każdy gracz będzie miał inną rolę i zadania do wykonania – komentuje Veronika Harkavenko, współzałożycielka fluckyMachine. – Tworząc tę grę chcieliśmy pokazać, że łącząc siły można przezwyciężyć wszelkie trudności i to jak każdy członek drużyny jest ważny, aby osiągnąć wspólny cel. -
 
 
Dziś ładnie pokazało się w samej końcówce wydarzenia jakiś azjatycki tytuł, jednakże niestety nie podam Wam tytułu, ponieważ nie był on dostępny w "normalnym języku".
 
Wczoraj natomiast nieźle pokazał się System Shock odświeżony, który za sprawą wersji demonstracyjnej był możliwy do sprawdzenia niedawno chociażby na GOG-u.
 
 
Nieco zawiódł zwiastun Uragun, który co prawda pokazał nieźle ciekawe możliwości naszej maszyny, lecz nie było w nim prawie w ogóle dynamiki, pozostają w niezmiennym tempie.
 
 
 
Niepokojąco pokazało się A Juggler's Tale, które ma w sobie to coś, co może przyciągnąć do siebie sporą liczbę graczy. Ponownie stylowo pokazało się West of Dead, które może faktycznie okazać się takim "Czarnym Koniem". Pozytywnie zaskoczyło mnie No Place for Bravery, które może sporo zamieszać w przyszłym roku. Dorzucam także Just Die Already.... za to, że ktoś przynajmniej nie traktuje Hideo Kojimy i jego Death Stranding na poważnie ;)
 
 
 
 
Nieźle swój segment wykorzystał Paradox Interactive, który zaprezentował Crusader Kings III i to z jak głęboką strategią będziemy mieli do czynienia. Ponadto nie zabrakło także ładnego zwiastuna Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Nie zabrakło także Empire of Sin, z którego wręcz wylewa się mafijny klimat.
 
 
 
 
 
Wydarzenie póki co okazały się takie sobie, jednakże nie ma tutaj żadnej większej rewelacji. Wydawać by się mogło, że taki zestaw zaangażowanych firm jednak zdecyduje się zrobić coś z wielkim przytupem. Być może coś takiego pojawi się trzeciego dnia....
 
 
Dzień pierwszy:
 
 
 
Dzień drugi:
 
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners