CodeX, przygodowa gra bez podpowiedzi, zadań i zapisu, projekt rodzimego twórcy w grudniu w sprzedaży

lubiegrac news CodeX, przygodowa gra bez podpowiedzi, zadań i zapisu,
CodeX, przygodowa gra bez podpowiedzi, zadań i zapisu, projekt rodzimego twórcy w grudniu w sprzedażyAgata Dudek | 19 listopada 2023, 23:00

Na grudzień tego roku niezależny, pojedynczy, polski twórcy przewiduje premierę swojego przygodowego projektu, który w żaden sposób nie zamierza nas ograniczać, a stawia na kreatywność i swobodne podejście do rozgrywki, jednocześnie na zagadki. Gra nosi tytuł CodeX i została przez autora pokazana na zwiastunie. 

A twórcą przygodówki CodeX jest Michał Piotrowski, który przygotowuje swój projekt na kolejny miesiąc. zanim to się stanie grę można już dodawać do swojej listy życzeń na platformie Steam, gdzie będzie dystrybuowana. Póki co możemy sprawdzić jak gra prezentuje się na zwiastunie. 

Zapoznaj się także z: Planet of Lana, przygodowa odyseja ma date premiery na Switch i PlayStation. Zapowiada ją zwiastun

Michał Piotrowski, polski niezależny twórca ma do zaproponowanie miłośnikom przygodowej rozrywki projekt, który jest dość niecodzienną grą, w której nie znajdziemy ani żadnych podpowiedzi, ani znaczników w grze, ni dziennika i konkretnych zadań. Rozgrywka skupia się na zabawie i odkrywaniu jakie możemy dokonać poprzez opowiadanie historii w aspekcie środowiskowym. 

Gra stworzona przez pojedynczego dewelopera, na silniku Unreal Engine 5, nosi tytuł, jak już wspominaliśmy CodeX i to gra będzie musiał dowiedzieć się o co tak naprawdę w grze chodzi. Zrobi to między innymi poprzez używanie i przesuwanie przedmiotów jakie znajdzie na swojej drodze, a także dzięki pokonywaniu, czy mierzeniu się z niewielkimi łamigłówkami. 

Przeczytaj również: Tales from Candleforth, przygodowy horror, zbiór baśni znalazł się w portfolio y Feardemic

W grze, stworzona w grafice bardzo realistycznej, w trójwymiarze, natkniemy się na opowiadanie o naszym środowisku, zmierzymy się z ciekawą fabułą, którą sami odkryjemy, śledząc stopniowo rozwijającą się, klimatyczną rozgrywkę. Musimy jednak pamiętać, że w owej nietypowej przygodówce nie znajdziemy punktu zapisu, zapowiedzi czy nie odczujemy konkretnych postępów w naszej zabawie. 

Gra zmierza na komputery osobiste, na Steam. Premiera przewidziana w grudniu 2023 roku. Dokładna data nie została podana. 

Karta na Steam

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

12345678
Gra: CodeX
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners