Coffee Noir Game - pierwsze wrażenia

lubiegrac publicystyka Coffee Noir Game - pierwsze wrażenia
Coffee Noir Game - pierwsze wrażeniaTamer Adas | 22 listopada 2016, 20:20

Coffee Noir Games to bardzo ciekawa produkcja od poznańskiego studia Doji. Jak deweloperzy poradzili sobie z połączeniem gry i businessowej nauki?
 
Prowadzenie swojej własnej działalności to coś wymagającego od człowieka wiedzy na naprawdę wielu polach. Jak zatem poradzić sobie z licznymi problemami, na które może natknąć się każdy z nas? Otóż do takiego ciężkiego zadania należy przygotować się odpowiednio, w czym może pomóc właśnie Coffee Noir!
 
Firma Doji zajmuje się łączeniem przyjemnego z pożytecznym, tworząc różnego rodzaju gry edukacyjne, niekoniecznie skierowane do dzieci. Coffee Noir to produkcja skupiająca się na łączeniu zagadki detektywistycznej z głównym zajęciem, którym będzie prowadzenie firmy  zajmującą się  branżą produkcji kawy. Jak wiadomo od samego początku młoda firma ma pod górkę, lecz twórcy podają nam rękę. 
 
Coffee_Noir_wra_enia_2_
 
Rozgrywka może pewnym osobom kojarzyć się jako połączenie przygodówki oraz strategii ekonomicznej, które z pewnością zostało zrealizowane bardzo dobrze. Zachowano odpowiedni balans, nie tylko gatunkowy, ale także rozrywkowy i edukacyjny. Dobra zabawa nie przesłania wiedzy, która wręcz wylewa się z ekranu. Decyzje podejmowane w grze są niejako symulowaniem jak mogłaby działać i wyglądać nasza firma. Nasze działania będą analizowane zarówno przez własnych pracowników jak i potencjalnych klientów, którzy być może niebawem będą z nami współpracować.
 
Przyjemny styl graficznie,  solidnie prezentuje się także na tle obecnych superhitów, które dysponują znacznie większymi zespołami oraz środkami na poszczególne elementy. Dla pewnej grupy ludzi problemem może okazać się jednak bardzo obszerna ilość tekstu, który trzeba będzie przeczytać. Teoretycznie można obejść się bez tego, lecz takie strzelanie bez żadnej wiedzy,  może okazać się skuteczne tylko  raz czy drugi. Jeżeli jednak postanowimy zagrać tak jak należy to szybko przekonamy się jak wiele cennych i wartościowych informacji tu znajdziemy. 
 
Coffee_Noir_wra_enia_1_
 
W tym miejscu ujawnia się naprawdę ciekawa sprawa, otóż Coffee Noir powstało w celach edukacyjnych dla firm i uniwersytetów. Po pewnym czasie i pozytywnym odzewie,  okazało się, że wielu ludzi zwyczajnie bardzo dobrze się bawi  tą produkcją, traktując ją,  jako zwyczajną grę. Po przeanalizowaniu tej informacji,  podjęto decyzję o wydaniu tego tytułu już jako pełnoprawną produkcji. Moim zdaniem to naprawdę przemyślana decyzja  i z pewnością przyniesie studiu niezłe wyniki sprzedaży.
 
Niestety taki zabieg poskutkował oszczędnością w  kwestii dialogów, które pomimo ograniczonego budżetu, zrealizowano i tak solidnie. Okazyjne błędy czy problemy również dotyczyły jedynie tej kwestii. Trzeba zatem docenić twórców za starania oraz dopracowanie Coffee Noir. 
 
Spoglądając na ten projekt jako grę,  trzeba przyznać, że Doji wykonało kawał solidnej roboty, która z pewnością należy do czołówki najbardziej wartościowych pod względem wiedzy zawartej w rozgrywce. Nie oczekujcie, że spędzicie z tym tytułem wiele godzin nieprzerwanej zabawy, lecz ja zaskakująco dobrze bawiłem się co wieczór podczas pojedynczych partii.
 

ogolny

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [1]:
avatar TOM3K
dodano: 2017-12-04 12:50:50

Za złożona ta gierka jak dla mnie ;)

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners