Trwające targi Computex w Taipei to wyjątkowa okazja do pokazania tego co producenci sprzętu komputerowego mają najlepszego oraz okazja do pokazania światu najnowszych rozwiązań z branży.
Pomiędzy licznymi premierami nie zabrakło także całego wachlarza obudów od firmy Cooler Master. Producent podchodzi do swoich produktów z niebywałym zacięciem, raz za razem pokazując światu ciekawe „puszki na podzespoły”. Wyróżniają się one nie tylko jakością ale także estetyką wykonania i świetnym designem, a ponadto każda z obudów oferuje niebywałe chłodzenie wewnątrz.
Pierwszą taką obudową jest Cooler Master Cosmos C700M, który ma być produktem flagowym. Obudowa ta ma być połączeniem „śmiałych kształtów z miękką powierzchnią”. Dodatkowo ma oferować, co powoli staje się standardem, podświetlenie RGB. Ponadto cechą charakterystyczną są mocowane magnesami panele boczne.
Kolejną nowością jest Cooler Master MasterCase SL600M, która wykonana jest z aluminium z wysokimi stopkami. Na pierwszy rzut oka wygląda jak obudowa z wyższej półki. Po zajrzeniu jednak do środka wszelkie wątpliwości rozwiewają się. Wnętrze zaprojektowane jest na modłę „komina”, który wykorzystuje naturalną grawitację (przebieg powietrza od dołu do góry). Przepływ ten zapewniają dwa wentylatorki 200-milimetrowe. Jak większość obudów mamy tutaj także podświetlenie oraz porty USB.
Trzecia z obudów to MasterCase H500M, której premiera miała miejsce niedawno. To koronny przedstawiciel linii MasterCase H. Wyposażony został w wymienny panel przedni, który z kolei stworzony jest z hartowanego szkła lub solidnej, metalowej siatki, a także bok z hartowanego szkła oraz w niezliczone funkcje konfiguracyjne. Ponadto model ten jest kompatybilny z większymi systemami chłodzenia. Obudowa ta zadowoli nawet największych sceptyków. Tańszą ewentualnością jest model MasterCase H500.
Linia MasterBox to kolejnych pięć nowych modeli: MB511, MB520, MB530P, K500P oraz MB500 TUF GAMING EDITION.
Pierwsze dwa ( MB511 i MB520) do złudzenia są bliźniaczo podobne do siebie, zarówno pod względem możliwości jak i wielkości. Różnica polega na wykonaniu przedniego panela. W modelu MB511 producent postawił na przepływ powietrza, więc zastosował tutaj metalową siatkę. Natomiast w MB520 przedni panel jest przeźroczysty dzięki, któremu można zobaczyć trzy podświetlane wentylatory.
Model MB530P podobnie jak jego poprzednicy może pochwalić się nie tuzinkowym designem jednak tutaj postanowiono postawić na estetykę. Wszystkie panele (boczne i przedni) wykonane z hartowanego szkła co sprawia, że obudowa „żyje” światłem. To zasługa wszelkich podświetleń zastosowanych we wnętrzu obudowy. Całość sprawia wrażenie solidnego produktu i tak jest też w rzeczywistości.
Czwarty z serii MasterBox to model K500P, w którym producent postawił na przepływ powietrza i chłodzenie. Mimo braku świetnie wyglądających przeźroczystych powierzchni, to obudowa nadal świetnie się prezentuje. To zasługa zastosowanej metalowej siatki oraz podświetlenia osłony zasilacza i wentylatora.
Ostatni model MB500 TUF Gaming Edition to wynik współpracy dużych producentów produkujących sprzęt dla graczy. Zawarli oni swoisty pakt pod nazwą TUF Gaming Alliance, który ma celu tworzenie produktów wzajemnie kompatybilnych o gamingowym charakterze. Model MB500 TUF Gaming Edition posiada podświetlenie zgodne z oprogramowaniem dużych producentów płyt głównych oraz specjalne wycięcie pod zasilacz MasterWatt TUF Gaming Edition, który ma być widoczny przez boczny panel.
Ponadto jak wiadomo Cooler Master wspiera modowanie obudów i dlatego na targach pokazał także nowe elementy do samodzielnego moddowania ich wyglądu. Dodatkowo zwiedzający mogą oglądać zaprojektowany wspólnie z modderem Nhenhopiohach model nawiązujący do gry PlayerUnknown's Battlegrounds.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Co nowego tak naprawdę można zaprezentować w tym temacie?