Cyberchoroby to szereg zupełnie nowych zjawisk, które w różnym stopniu zaczynają nas dotykać, wpływając negatywnie na naszą codzienność.
Nowoczesne technologie bardzo szybko się zadomowiły w naszym życiu, w wyniku czego po części staliśmy się także królikami doświadczalnymi, na co dzień dostarczającymi informacje dotyczące nowych zjawisk, chorób oraz problemów. Tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam kilka problemów, o których już teraz coś wiemy.
Jedną z ciekawszych rzeczy jest tak zwany "Efekt Google", czyli zjawisko dotykającego naszego mózgu, który zauważając jak wiele informacji pozyskujemy w internecie... na swój sposób rozleniwia się. Nasz proces uczenia się znacząco spowalnia, wobec czego niestety miewamy problemy z poprawnym wchłanianiem wiedzy.
W tym miejscu warto także wspomnieć o "Cyfrowej hipochondrii", czyli chorobie będącej zwyczajnie internetowej wersji hipochondrii, czyli procesowi poszukiwania u siebie samych objawów różnorakich chorób, których dana osoba po prostu nie ma.
Niedawno na naszych łamach mogliście się zapoznać z "Syndromem Fantomowego Dzwonka", czyli chorobą polegającą na urojonych dźwiękach oraz wibracjach, które miałyby się wywodzi z naszego smartfona, a których realnie nie było.
Zapewne znacie także kogoś z "Nomofobią", znaną jakże jako "No mobile phobia", czyli lękiem przed... brakiem możliwości skorzystania z komórki. Tak, tak znacie kogoś dotkniętego właśnie tę cyberchorobą.
Smartfony zwiększyły także problemy objawiające się poprzez "Uzależnienie of informacji" polegającego na uporczywym poszukiwaniu jakichkolwiek informacji, celem zaspokojenia swojego własnego głodu informacyjnego.
Z racji świeżości tematu oraz specyfiki badań, będziemy na bieżąco aktualizowali ten wpis, aby zagwarantować państwu pełny zakres wiedzy i informacji.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu