Czym jest index WIG.GAMES? Jakie spółki oraz ich notowania wchodzą w jego skład? CD Projekt, PlayWay, 11 bit...

lubiegrac news Czym jest index WIG.GAMES? Jakie spółki oraz ich notowania
Czym jest index WIG.GAMES? Jakie spółki oraz ich notowania wchodzą w jego skład? CD Projekt, PlayWay, 11 bit...Tamer Adas | 24 maja 2020, 23:45

WIG.GAMES to jeden z makroindexów opracowany z myślą o branży gier oraz jej coraz dynamiczniejszemu rozwojowi. Jakie spółki wchodzą w jego skład?

Czym jest WIG.GAMES?

WIG.GAMES to specjalny index giełdowy opracowany na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie zgromadzono najbardziej stabilnych oraz płynnych producentów i wydawców gier na polski giełdzie.
 
Działanie to stanowi naturalną odpowiedź na dynamiczny rozwój branży gier, której przedstawiciele coraz chętniej pojawiają się na rodzimej giełdzie, pozyskując możliwości dalszego rozwoju.
 

Jaki typ indexu reprezentuje GAMES?

Zdecydowano wiedzieć także o tym, że WIG.GAMES stanowi index ceno, a co tym idzie obliczany jest na bazie ceny zawartych transakcji bez uwzględniania dywidend. Maksymalny udział spółki w indexie wynosi 40%.

Jakie firmy wchodzą w skład WIG.GAMES? 

W chwili obecnej (stan na 24 maja 2020 roku) w ramach indexu wchodzi 5 najbardziej płynnych spółek z branży gier (zarówno producenci jak i wydawcy). W momencie zatwierdzenia wartość bazowa wynosiła 10 000,00 pkt, wśród nich znajdziemy tak mocne marki jak Grupa CD Projekt, Ten Square Games, 11 bit studios, PlayWay oraz CI Games.
 
Dedykowana zakładka na stronie GPW umożliwia nam śledzenie na bieżąco najważniejszych informacji oraz notowań indexu jak i poszczególnych spółek z osobna.

Kiedy zatwierdzono WIG.GAMES?

Odnotować również warto, że WIG.GAMES wraz z WIG.MS-BAS, WIG.MS-FN oraz WIG.MS-PET został zatwierdzony 8 sierpnia 2019 roku za sprawą decyzji Komisji Nadzoru Finansowego. Publikacje tego indexu są dostępne już od 18 marca 2019 roku.
 
Więcej spółek z branży gier na GPW znajdziecie w naszym dedykowanym wpisie. W tym miejscu możecie prześledzić jakie spółki chcą zadebiutować na giełdzie.
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: fot. Gerd Altmann z Pixabay

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners