TCO Certified Edge to zupełnie nowa norma dotycząca e-śmieci, dzięki której uzyskujemy nową porcję informacji i zapewnień dotyczących materiałów w sprzęcie.
Bardzo dynamiczny rozwój technologii sprawił, że międzynarodowe korporacje wyruszyły w pościg, który skończył się nie tylko wielkimi środkami finansowymi, ale także i masą e-śmieci.
Te dopiero po wielu latach doczekał się swojego systemu ponownego wykorzystania, a najnowsza norma TCO Certified Edge jest sygnałem dla klientów, że interesujący nas produkt bazuje na takiej samej ilości materiałów, które przeznaczono do niecyklinowana w bezpieczny sposób.
E-śmieci to nie tylko problem bardzo długiego procesu rozkładania się to również spore niebezpieczeństwo dla nas, ponieważ luźno rozrzucane elektroniczne kryją w sobie groźne substancje i środki, które mogą się przedostać między innymi do żywności czy wody.
TCO Development opracowało własną normę, dzięki której jako konsumenci będziemy świadomi jak wiele e-śmieci zostało zabezpieczonych, aby zrównoważyć stworzenie nowego urządzenia.
Produkt z TCO Certified Edge E-waste Compensated to propozycja, której istnienie zostało odpowiednio wyrównane, a co a tym idzie możemy być pewni, że w obiegu nie operuje jeszcze więcej szkodliwych materiałów.
Zużyte e-śmieci są transportowane do fabryki, gdzie zostały przetworzone i wykorzystane ponownie lub zostały odpowiednio zabezpieczone w taki sposób, aby nie szkodzić nikomu z nas.
Pierwszą z firm, która zdecydowała się zaangażować w tę inicjatywę jest holenderska firma Closing the Loop, mająca już doświadczenia na lokalnym rynku z recyklingiem starszych telefonów.
TCO Certified Edge w życie oficjalnie weszło 31 marca 2020 roku, w związku z czym już w tej chwili dostrzec możemy odpowiedni symbol na różnego typu urządzeniach elektronicznych.
- Dzięki normie TCO Certified Edge E-waste Compensated dajemy konsumentom, producentom i sprzedawcom z branży IT potężne narzędzie do walki z problemem e-śmieci – mówi Andreas Rehn, menedżer ds. rozwoju w TCO Development.
- E-śmieci są głównie postrzegane jako problem, ale są również szansą na zielony, ekologiczny rozwój. Stary zużyty sprzęt można recyklingować w odpowiedzialny sposób i dzięki temu dostaje drugie życie i pozostaje w zamkniętym obiegu ekonomicznym – mówi Joost de Kluijver, założyciel Closing the Loop.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu