Ekspansja Xboxa na pozostałe konsole rozpoczęła się! Kiedy poszczególne tytuły zagoszczą u konkurencji?

lubiegrac newsy hardware Ekspansja Xboxa na pozostałe konsole rozpoczęła się
Ekspansja Xboxa na pozostałe konsole rozpoczęła się! Kiedy poszczególne tytuły zagoszczą u konkurencji?Tamer Adas | 22 lutego 2024, 23:55

Otrzymaliśmy dokładne daty premier gier Xboxa, które w najbliższych tygodniach oficjalnie zagoszczą na konkurencyjnych konsolach. Ba, już od dziś fani mogą zapoznać się z pierwszym z projektów w postaci znakomicie przyjętego Pentiment od Obsidian Entertainment!

Xbox rozpoczyna konsolową ekspansję!

Dzisiejszego po południa rozpoczęło się faktyczne wdrażanie nowej strategii Xboxa, który zamierza rozpocząć strategię wprowadzania wybranych tytułów na konkurencyjnych konsolach. Zgodnie z obietnicą mowa jest o czterech tytułach, a pierwszy z nich w postaci Pentiment już dziś zalicza ważny dla siebie dzień.

Xbox z Bethesdą rozpoczęli działania, które spowodowały, że w lutym, marcu oraz kwietniu dochodzi do debiutów, które okażą się przyczynkiem do wielu analiz. W zasadzie każdy jest obecnie ciekaw tego, jak każda z gier sobie poradzi i czy któraś z nich spowoduje, że branża zacznie nas w ten sposób częściej zaskakiwać.

Postawienie na propozycje z odważnym pomysłem na zabawę (Hi-Fi i Pentiment) oraz wieloosobowe (Grounded i Sea of Thieves) mogą okazać się probierzami, w jaką stronę zdecyduje się skierować Microsoft.

Czemu warto sprawdzić Pentiment?

Znakomicie przyjęte w zeszłym roku Pentiment to ostatnia gra RPG studia Obsidian Entertainment, które zdecydowało się postawić na nietypowy miks pomiędzy RPG-iem, średniowiecznym klimatem oraz... niezwykłą fabułą opartą o detektywistyczne poszukiwanie winnego zbrodni, która poruszyła mieściną.

Już dziś mniejszym w skali projektem mogą się zainteresować posiadacze PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch. To dla nich pierwsza okazja, aby zadbać jedną z najlepiej przyjmowanych produkcji, minionego 2023 roku.

Kiedy kolejne Xboxowe gry zadebiutują u konkurencji?

  • Hi-Fi RUSH (Tango Gameworks/Bethesda Softworks), ceniona, muzyczna gra akcji zadebiutuje na PlayStation 5 już 19 marca. Od dziś gracze mogą składać zamówienia przedpremierowe. Gracze mogą liczyć w ten sposób na jedną z najlepszych ubiegłorocznych produkcji, dostępnych od startu z szeregiem usprawnień wprowadzonych między innymi wraz z aktualizacją Wyzwania z automatu i dwoma trybami zabawy: BPM Rush! oraz Wieżę doładowań!
  • Grounded, kooperacyjny survival przygodowy z bazą 20 milionów graczy, pojawi się na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch 16 kwietnia, oferując rozgrywkę międzyplatformową.
  • Sea of Thieves (Rare), słynna gra przygodowa z otwartym światem i społecznością ponad 35 milionów graczy, trafi na PlayStation 5 już 30 kwietnia, z możliwością dodania do listy życzeń od dziś. Ta produkcja również zaoferuje fanom grę międzyplatformową z Xbox i PC.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacje prasowe

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners