Detroit: Become Human, czyli najnowsza produkcja Quantic Dreams już jutro będzie miało swoją premierę, a dziś zebrało sporo bardzo dobrych ocen!
Sony Interactive Entertainment zdecydowało się połączyć tematykę androidów ze swojej najnowszej produkcji wraz z neuroterapią, starając się z ten sposób uzyskać ciekawe wyniki. Próby wskazały, że Detroit: Become Human, gdzie decydujące są wybory oraz rozwój poszczególnych postaci pozwalają rozwinąć się sprawności intelektualnej mózgu.
- Chcieliśmy zbadać czy ludzki mózg w inny sposób reaguje na pasywne formy rozrywki takie jak oglądanie filmów czy seriali w telewizji, a inaczej na gry komputerowe, gdzie każda decyzja podejmowana przez gracza może wpłynąć na rozwój fabuły – powiedział James Roy, kierownik badania i Dyrektor Techniczny w firmie Brainworks.
Projekt gry zachęca do immersyjnego wejścia do świata przedstawionego, jednocześnie pozwalając nam na zdecydowanie o przebiegu rozgrywki, czyli na coś nie osiągalnego dla seriali oraz filmów. To jednak jedynie jeden z dowodów na to, że istnieje korelacja pomiędzy immersyjną produkcją z wyborami a wystąpieniem neurologicznego zjawiska, jednakże tego typu stwierdzenie wymaga przeprowadzanie znacznie więcej ilości badań, skoncentrowanych także wokół wpływu wynikającego z podejmowania określonej decyzji.
Jo Hemmings, jeden z czołowych psychologów behawioralnych, komentuje wyniki badania: - To niezwykłe, że filmy i seriale, które często wywołują u nas długotrwałe reakcje emocjonalne, w rzeczywistości mają znacznie mniejszy wpływ na reakcje mózgu niż gry komputerowe, w których aktywnie podejmujemy decyzje i dokonujemy wyborów. -
- Badania potwierdziły, że występowanie zaangażowania emocjonalnego jest niezbędne, aby skłonić jednostkę do podjęcia faktycznych działań, tak jak w przypadku gry Detroit: Become Human. Co więcej brak silnego ładunku emocjonalnego, który mógłby ukierunkować nasze zachowanie, tak jak ma to miejsce w czasie oglądania telewizji, a w efekcie brak bezpośredniej stymulacji, skutkuje pasywną, raczej niż aktywną reakcją mózgu. -
- Wyniki wskazują również, że to właśnie doświadczanie emocji wpływa na funkcjonowanie naszego mózgu oraz wydzielanie endorfin, które wywołują wrażenie, iż znajdujemy się 'bliżej akcji'. To właśnie poprzez historie człowiek uczy się poznawać świat. Wycinek rzeczywistości, który stanowi spójny element określonej opowieści jest dla nas łatwiejszy do zrozumienia i zapamiętania, nic więc dziwnego, że większą przyjemność czerpiemy z możliwości decydowania o przebiegu rozgrywającej się na naszych oczach historii. -
Detroit: Become Human doczekało się także zakończenia okresu embarga, dzięki czemu poznaliśmy pierwsze opinie i recenzje zagranicznych redakcji i jak się okazuje Quantic Dreams udało się uzyskać rezultat średnich ocen na poziomie 80/100.
Tak naprawdę to lepiej poczytać negatywne, od razu dzięki temu macie pełny obraz gry. Bo IGN to nie ma po co słuchać. No ale jest GoW, niedługo Spider-man i RDR2, będzie co robić. A to za 2 miesiące pewnie będzie w promocjach jak Beyond było.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
No właśnie bo tematyka może ciekawa ale realizacja to połączenie wg mnie Watch Dogs z Deus