Disney+, walka z współdzieleniem kont poza gospodarstwem szybciej niż zakładano?

lubiegrac newsy filmowe Disney+, walka z współdzieleniem kont poza gospodarstwem szybciej niż zakładano?
Disney+, walka z współdzieleniem kont poza gospodarstwem szybciej niż zakładano?Agata Dudek | 3 lutego 2024, 08:00

Jesienią zeszłego roku sieć obiegła wiadomość o planowanej dacie wprowadzenia w życie zakazu współdzielenia  konta na platformie Disney+, która śladem Netfliksa, zamierza takowe zmiany wprowadzić. Mieliśmy spodziewać się ich w najbliższej przyszłości, ale nie za szybko. Wydaje się, że sytuacja jednak uległa pewnej zmianie.

Brak możliwości współdzielenia konta poza gospodarstwem w serwisach streamingowych staje się już czymś coraz bardziej normalnym. Przyzwyczaiła nas do tego platforma Netflix, która zmiany wprowadziła już wiosnę zeszłego roku, i dobrze na tym wyszła. Wkrótce takie zmiany mają nastąpić także na Disney+, i to chyba szybciej niż się spodziewaliśmy. 

Przeczytaj również: Router Acer Connect X6E 5G CPE zalicza premierę! Co oferuje ten model i na co stawia?

Disney+ - zakaz współdzielenia konta wcześniej niż zakładano? 

W listopadzie zeszłego roku pisaliśmy, że Disney+ wprowadzi zakaz współdzielenia kont, ale nie szybko. Tymczasem okazuje się, że zmiany, który miały być wprowadzone w roku 2025, mogą wejść w życiu już w tym roku. 

Platforma Disney+, która zakaz dzielenia się kontami, oczywiście poza gospodarstwem domowym zapowiedziała już latem zeszłego roku, zamierza nie tylko mocno przyglądać się użytkownikom serwisu, i sposobowi jaki zarządzają swoimi hasłami, ale także wprowadza już pierwsze postanowienia w tej kwestii. Te związane są ze zmianami w regulaminie korzystania z serwisu, ale także z ogłoszeniem konkretnej daty wprowadzenia stosownego ograniczenia. 

Disney+ - platforma zmienia zapisy w regulaminie w innych swoich usługach

Disney+ o zmianach w regulaminie, także w Polsce informował już we wspomnianym przez nas listopadzie. I choć o zakazie dzielenia konta poza swoim domem mówiło się w terminie dość odległym, to jak donosi redakcja CNN, wczoraj użytkownicy platformy Hulu, która stała się własnością Disney+, otrzymali wiadomość, że zmiany zaczną obowiązywać już w przyszłym miesiącu. 

Przeczytaj również: Shogun, samurajska opowieść Disney+ pokazana na nowym zwiastunie

Wtedy to Disney+ ma zamiar wprowadzić ograniczenia współdzielenia kont i zacząć walkę z tym procederem, który ma doprowadzić, jak w przypadku Netfliksa do zwiększenia ilości subskrybentów. A przynajmniej taką nadzieję ma prezes Disneya Bob Iger. 

Disney+, który w grudniu podniósł cenę abonamentu, w marcu zamierza walczyć z dzieleniem kont, jednocześnie ogłaszając, że firma będzie przyglądać się użytkownikom, by przestrzegali regulaminu. Można spodziewać się zatem, podobnie jak w przypadku giganta streamingu, także blokowania kont użytkowników, którzy zechcą dzielić się hasłem z osobami mieszkającymi poza ich domostwem. 

Disney+ - kiedy zmiany te zaczną obowiązywać? 

W wiadomości rozsyłanej do użytkowników Hulu oraz ESPN+ – czyli usługi Disneya pojawia się data 14 marca 2024 roku. To wtedy ma wejść w życie nowy regulamin, w którym dzielenie się kontem poza domostwem, będzie niemożliwe. 

Można przewidywać zatem, że zmiany takowe wkrótce dotkną także kraje europejskie, w tym Polskę. Na razie nie poznaliśmy konkretów. Ale 7 lutego 2024 roku Disney ma podzielić się wynikami finansowymi i danymi swojej firmy. Oczekuje się, że na tym spotkaniu Bob Iger podzieli się nowościami, w tym tymi dotyczącymi dzielenia kont. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Zdjęcie: Tubefilter

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners