DRAGO entertainment zadebiutowało na Głównym Rynku GPW prezentując rebranding i strategię na lata 2024 i 2025

lubiegrac giełda DRAGO entertainment zadebiutowało na Głównym Rynku GPW
DRAGO entertainment zadebiutowało na Głównym Rynku GPW prezentując rebranding i strategię na lata 2024 i 2025Tamer Adas | 18 października 2023, 11:00

Oficjalnie spółka DRAGO entertainment zadebiutowała na Głównym Rynku GPW, jednocześnie przedstawiając swoją strategię na lata 2024 oraz 2025, wykorzystując sytuację do rebrandingu oraz zapowiedzi kolejnych, jeszcze lepszych tygodni oraz miesięcy.

Dwa dni temu oficjalnie Drago Entertainment przeniosło akcje z NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych, gdzie spółka występuje już po rebranding oraz z dokładnymi planami na lata 2024 - 2025. Zespół deweloperski zamierza dalej wspierać swoje flagowe symulatory nowymi DLC-kami oraz demkami, które rozwiną uniwersum.

Zapoznaj się także z: Znacie gry ze świata League of Legends? Pod szyldem A League of Legends Story znajdziemy już kilka produkcji!

Na horyzoncie tego oraz przyszłego roku spodziewać się można wersji demonstracyjnych Winter Survivalu, Farm Simulatora oraz Road Dinnera, nie zapominając o American Airport Simulatorze, przy czym dwie ostatnie propozycje są efektem nowej działalności DRAGO w postaci przyjmowania również funkcji wydawcy gier.

W pierwszych chwilach za kurs akcji wzrósł do poziomu 57,80 złotych, co było dobrym wskazaniem odnośnie tego, co będzie siedziało dalej z firmą, która nie zdecydowała się na emisję nowych akcji.

Fani mogą spodziewać się 28 lutego przyszłego roku udostępnienia demo wspomnianego Winter Survivalu, który będzie wskazaniem na to, w jaką stronę podąży studio deweloperskie oraz jego kolejne projekty.

Przeczytaj też:

 

Dołączenie do grona spółek notowanych na GPW było jednym z naszych najważniejszych celów biznesowych na ten rok. Oczekujemy, że wzmocni to naszą pozycję w oczach partnerów biznesowych oraz inwestorów, zarówno z kraju jak i zza granicy. Nasze autorskie produkcje, zwłaszcza sukces Gas Station Simulator, świadczą o tym, że gracze cenią naszą twórczość, a rynek wierzy w przyjęty przez nas model biznesowy. Chcemy to pielęgnować, poprzez dalszą ciężką pracę i przemyślaną strategię rozwoju, której najnowsze założenia mieliśmy okazję przedstawić na dzisiejszej jubileuszowej konferencji DRAGO. Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za uczestnictwo. To był niezwykle uroczysty i sentymentalny dzień, który nie tylko stanowił kolejny kamień milowy, ale także umożliwił nam uhonorować naszą 25-letnią historię. To dla nas duma, że jako jedno z najstarszych studiów gier w Polsce, dołączyliśmy do grona spółek z głównego rynku – mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment.

W lutym tego roku wprowadziliśmy darmową wersję Winter Survival Prologue na platformie Steam, co stanowiło drugą próbę rynkową po wcześniejszym demo gry. Społeczność bardzo pozytywnie zareagowała, a przekazywane uwagi skupiły się przede wszystkim na elementach związanych z "otwartym światem", które będą kluczowym elementem w pełnej wersji gry. Aktualnie skupiamy się na przygotowaniach do premiery gry w fazie wczesnego dostępu, zaplanowanej na dzień 28 lutego 2024 roku. Zamierzamy utrzymać grę w tej fazie przez kilka miesięcy, aby dokładnie dostosować ją do oczekiwań graczy i rozbudować jej świat. Dokładną datę premiery pełnej wersji ogłosimy po zakończeniu prac nad wewnętrznym harmonogramem. – mówi Piotr Żygadło, COO w DRAGO entertainment S.A.

W ramach strategii rozwoju na lata 2024 – 2025 planujemy skupiać się na wydawaniu gier, które posiadają własne źródła finansowania, co powinno prowadzić do wysokiej zyskowności wydawnictwa. – dodaje Piotr Żygadło.

Spółka DRAGO entertainment S.A. zadebiutowała 16 października 2023 roku na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners