DualSense - Co nowy kontroler do PlayStation 5 mówi o PlayStation VR 2

lubiegrac publicystyka DualSense - Co nowy kontroler do PlayStation 5 mówi o PlayStation VR 2
DualSense - Co nowy kontroler do PlayStation 5 mówi o PlayStation VR 2Tamer Adas | 5 maja 2020, 22:45

Wciąż nie doczekaliśmy się nawet ogólnej, możliwej daty premiery gogli PlayStation VR 2, jednakże już pad do PlayStation 5 - DualSense wskazuje na zmianę....
 
W chwili obecnej ze strony Sony oficjalnie mogliśmy się dowiedzieć, że w najbliższym czasie nie możemy się spodziewać premiery gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR 2, gdyż korporacja w pełni się skupia na PlayStation 5.
 
Niedawno poznaliśmy kontroler DualSense, który na swój sposób sporo nam mówi także o kolejnej platformie VR oraz specyfice działania, która bez dwóch zdań ulegnie zmianie.
 
Rozpocznijmy od tego, że oryginalny PlayStation VR wykorzystywał śledzenie światła, co już w momencie premiery tego sprzętu było zacofaną technologią w tym wydaniu. W ostatnich dwóch latach konkurenci na PC rozwinęli inne technologie, które o wiele dokładniej śledziły ruchy gracza.
 
Nowy kontroler stworzony z myślą o PlayStation 5 w przeciwieństwie do DualShocka 4 nie posiada dużej diody ze światłem, które miałoby być śledzone co jest także jasnym sygnałem w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości.
 
 
Otóż PlayStation VR 2 z pewnością będzie musiało w inny sposób podchodzić do śledzenia pada, który może wykorzystywać żyroskop oraz specjalne czujniki, dzięki którym system będzie rejestrował położenie DualSense'a.
 
Nie wiemy jeszcze dokładnie czego się będziemy mogli spodziewać po propozycji towarzyszącej PlayStation 5, jednakże już teraz jasno ukazano graczom i twórcom gier, że kolejne gogle będzie już o wiele bardziej zaawansowanym technicznie urządzeniem, choć z pewnością jego cena ponownie będzie bardzo atrakcyjna.
 
Swoją drogą gdy zwrócimy uwagę na projekt wizualny i kolorystykę to pierwsze PlayStation VR i DualSense są podobne pod wieloma względami, zatem dostrzegalne jest kontynuowanie określonej strategii designerskiej.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Tagi: PS VR, PS VR,
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners