Myszka komputerowa to dla gracza jedno z najważniejszych urządzeń wskazujących. Każdy z graczy zawsze stawał przed dylematem wyboru tego sympatycznego gryzonia. Dla jednych liczy się cena, dla drugich czułość, a dla innych wygląd, ale zawsze jest to ciężki wybór. Na rynku jest mnóstwo produktów do wyboru, a producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych funkcji i stosowaniu różnych dodatkowych sensorów.
Pierwszym z takich przykładów jest Naos QG. Jest to produkt młodej szwedzkiej firmy Mionix założonej w 2007 roku przez Petera Nygrena. Misją firmy jest tworzenie peryferiów o doskonałej ergonomii połączonej z najwyższą jakością i dbałością o każdy szczegół. Tak samo jest w przypadku wspomnianej myszki Naos QG, której wyprodukowanie było możliwe dzięki platformie Kickstarter.
Naos QG to pierwsza na świecie mysz z sensorami skórno-galwanicznymi, która potrafi mierzyć puls czy poziom stresu i prezentować to w formie graficznej w czasie rzeczywistym na ekranie gracza zajętego akurat strzelaniem w kolejnym Call of Duty czy Battlefieldzie. Gracze orzekli, że bardzo przypadają im do gustu zarówno wzornictwo jaki i całkiem nowe funkcje. Zbiórka zakończyła się ogromnym sukcesem, a firma otrzymała na wsparcie 107,125 $. Gryzoń miał swój debiut w październiku ubiegłego roku.
Specyfikacja techniczna myszy Naos QG:
funkcja monitoringu pulsu i aktywności,
pomiar poziomu stresu,
wizualizacja wyników w czasie rzeczywistym podczas gry,
12000 DPI sensora optycznego (PMW-3360),
128 kB pamięci,
7 programowalnych przycisków,
programowalne podświetlenie,
delikatna gumowana powierzchnia
nagradzana eronomiczna stylizacja.
Drugim przykładem jest firma Genesis, która wypuściła na rynek całkiem sporo udanych konstrukcyjnie peryferiów, a teraz wprowadziła na rynek mysz komputerową Krypton 500. Gryzoń wyposażony jest sensor optyczny PMW-3325, pozwalający ustawić czułość na poziomie 7200 DPI, a każdą zmianę można wykonać za pomocą jednego przycisku i wybierając jedną z siedmiu dostępnych czułości.
Zastosowane przełączniki Omron powinny wystarczyć na 10 milionów kliknięć. Zaawansowane oprogramowanie i pamięć wewnętrzna pozwala użytkownikowi na zmianę czułości, kolorów, trybu podświetlania lub zmianę szybkości raportowania, a wszystkie zmiany można zapisywać jako własne makra i profile. Mysz jest dość lekka, bo tylko 98 gram, posiada ergonomiczną gumowaną powierzchnię oraz podświetlanie RG. Cena myszy Krypton 500 to kwota około 109 zł.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu