Dziedzictwo Hogwartu rozeszło się już w 15 milionach egzemplarzach! Produkcja zanotowała również miliard dolarów przychodu ze sprzedaży

lubiegrac news Dziedzictwo Hogwartu rozeszło się już w 15 milionach
Dziedzictwo Hogwartu rozeszło się już w 15 milionach egzemplarzach! Produkcja zanotowała również miliard dolarów przychodu ze sprzedażyMaciej Gaffke | 6 maja 2023, 16:05

Warner Bros. Interactive Entertainment przekazało, że Dziedzictwo Hogwartu pobiło kolejne rekordy. Gra o czarodziejskim świecie sprzedała się do tej pory w ponad 15 milionach egzemplarzach, a jej przychody przekroczyły miliard dolarów.

Już od dłuższego czasu twórcy Dziedzictwo Hogwartu chwalą się swoimi sukcesami. Teraz dowiedzieliśmy się, że sprzedano 15 milionów kopii gry, a przychód przekroczył miliard dolarów. Warto zaznaczyć, że w tym zestawieniu uwzględniono jedynie edycje na komputery osobiste oraz konsole najnowszej generacji.

Od wczoraj produkcja jest dostępna także na PlayStation 4 i Xbox One, co na pewno tylko zwiększy wyniki sprzedaży. Dziedzictwo Hogwartu trafi też na Nintendo Switch, jednak w tym przypadku posiadacze tej przenośnej konsoli muszą czekać najdłużej, bo aż do 25 lipca.

Mimo tych niewątpliwych sukcesów, to pozycja ma jedną, sporą wadę. W tym hitowym tytule nie zagramy w quidditcha, najpopularniejszy sport ze świata wykreowanego przez J.K. Rowling. Sądząc po ostatnich ogłoszeniach Warner Bros. Interactive Entertainment, jego brak raczej nie jest przypadkiem. Przypomnijmy, że gigant powiadomił o testach Quidditch Champions.

Avalanche Software nie planuje żadnych dodatków do Dziedzictwa Hogwartu. Zamiast tego studio ma rozwijać nową produkcję AAA. Przekazano to w jednej z ofert pracy na stanowisko inżyniera oprogramowania.

Dziedzictwo Hogwartu zadebiutowało 10 lutego 2023 roku. Gra jest dostępna na Xbox Series S, Xbox Series X, Xbox One, komputery osobiste oraz PlayStation 4 i PlayStation 5. Tytuł zmierza również na Nintendo Switch

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://gamingbolt.com/hogwarts-legacy-sells-over-15-million-copies-crosses-1-billion-in-revenue

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners