Ekskluzywne tytuły nie są opłacalne dla Sony? Japoński gigant podaje argumenty przeciwko przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft

lubiegrac giełda Ekskluzywne tytuły nie są opłacalne dla Sony? Japoński
Ekskluzywne tytuły nie są opłacalne dla Sony? Japoński gigant podaje argumenty przeciwko przejęciu Activision Blizzard przez MicrosoftMaciej Gaffke | 28 lutego 2023, 15:15

Sony w piśmie do brytyjskiego urzędu ds. rynku przyznało, że ekskluzywne tytuły nie gwarantują im wysokich zarobków. Jest to kolejny argument japońskiego giganta przeciwko zatwierdzeniu transakcji Microsoftu, dzięki której przejmie Activision Blizzard.

Według Sony przychody firmy nie opierają się na własnych tytułach, tylko na produkcjach od niezależnych studiów – właśnie takich jak Activision Blizzard i opracowywana przez nie seria Call of Duty. Dzięki zyskom ze sprzedanych egzemplarzy Sony może inwestować w swoje ekskluzywne gry.

Zapoznaj się także z:

 

Sony nadal twardo sprzeciwia się przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Brytyjski regulator jest gotów zablokować transakcję, ponieważ może ona wpłynąć na konkurencyjność rynku. Swoje stanowisko opiera właśnie na takich argumentach, jakie dostał od Japończyków.

Jednak w ten sposób Sony przyznaje, że ekskluzywne tytuły są dla firmy nieopłacalne, co wydaje się dosyć dziwne. Przypomnijmy, że niedawno chwalono się rekordową sprzedażą God of War RagnarokHorizon Forbidden West również dobrze sobie radzi na rynku. Wspomniane dwa tytuły były też nominowane do nagrody gry roku w ostatniej gali The Game Awards.

Sam Microsoft przekazał niedawno, że PlayStation wygrywa, i to znacznie, z Xboksem na większości rynków. Pojawiają się też doniesienia, że podobno chiński regulator ma wkrótce zatwierdzić omawiane przejęcie. Byłoby to na pewno sporym krokiem do zakończenie historii tej olbrzymiej transakcji.

 

 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://exputer.com/news/industry/sony-exclusives-are-not-profitable/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners