ERATO obala 5 mitów o słuchawkach bluetooth

lubiegrac news ERATO obala 5 mitów o słuchawkach bluetooth
ERATO obala 5 mitów o słuchawkach bluetooth



Tamer Adas | 3 grudnia 2018, 00:03

Firma ERATO zdecydowała się przedstawić argumenty przebijające i obalające mity związane ze słuchawkami bezprzewodowymi bluetooth. 
 
Słuchawki bezprzewodowe stają się coraz bardziej powszechne oraz popularne, co wiąże się z zainteresowaniem oraz mitami i pogłoskami. Firma ERATO zdecydowała się obalić nieprawdę lub doprecyzować zgodne z prawdą opinie i zdania dotyczące tego typu rozwiązań.
 
Poniżej znajdziecie 5 najbardziej popularnych kwestii, które budzą obawy wielu osób zastanawiających się nad wyborem właśnie takiego sprzętu do słuchania muzyki. 
 
Słuchawki bezprzewodowe to niestety niższa jakość dźwięku
Na samym początku tej technologii tak faktycznie było, lecz od dawien dawna nie jest to aktualne. Już nikt nie stara się drastycznie obniżać kosztów u wykorzystywać zbyt prostych kodeków – np. SBC, które spisywały się tak naprawdę jedynie podczas prowadzenia rozmów. Dostępne w tej chwili na rynku modele odtwarzają dźwięk z jakością zbliżoną do CD. Udało się osiągnąć dzięki nowoczesnym kodekom, w tym aptX, aptX HD czy LDAC (przesyłają większe ilości danych przesyłają bezprzewodowo). 
ERATO-03
Koniec, końców i tak douszne słuchawki bezprzewodowe zawsze mają kabel (dla prawej i lewej) słuchawki
Ponownie mamy do czynienia z powiązaniem przeszłości z teraźniejszością, która jest odmienna i nieaktualna. Wcześniej kabel łączył słuchawki ze sobą i posiadał moduł do łączności, baterię oraz przyciski sterujące. W tym wypadku „Bezprzewodowość” związana była z brakiem przewodu ze źródłem dźwięku poprzez technologię Bluetooth. Kilka lat temu zaczęły pojawiać się pierwsze, na prawdę bezprzewodowe douszne słuchawki Bluetooth, które rzeczywiście osiągnęły to o czym marzyliśmy wcześniej. Postęp pozwolił wyeliminować kabel przy zachowaniu wszystkich modułów i baterii, które zostały umieszczone wewnątrz słuchawek. Obyło się to wszystko bez wpływu na jakość odtwarzanego dźwięku czy stabilność.
 
 ERATO-08
 
Bezprzewodowe słuchawki krótko działają
Bezprzewodowe słuchawki – obok czytników smartfonów, e-booków i smartwatchy to kolejne urządzenia, które dość często ładujemy. Fizyki nie możemy oszukać, ponieważ nie możliwe jest umieszczenie dużych ogniw w małych modelach. W większości przypadków czas ten waha się od 1,5 do 3 godzin, a dodatkowo ładowanie wymaga podpięcia kabelka microUSB. Producenci zdecydowali się przedstawić kilka rozwiązań tego problemu, przy czym ostatnio najlepszym i najbardziej popularnym przykładem jest dedykowane etui, stanowiące także powerbank ładujący nasze "Pchełki".Ładowanie odbywa się automatycznie. Łączny czas pracy na jednym ładowaniu oraz możliwość szybkiego doładowania słuchawek za pomocą etui sprawiają, że sumarycznie słuchawki mogą być używane z krótkimi przerwami nawet pół dnia (12 godzin!).
ERATO-02
Słuchawki bezprzewodowe umożliwiają jedynie słuchanie muzyki
Pierwsze słuchawki Bluetooth nadawały się tylko do prowadzenia rozmów telefonicznych. Dopiero z czasem doszła możliwość słuchania muzyki i sterowania podstawowymi funkcjami (typu zmian poziomu głośności czy odbierania połączeń). Niektóre smartfony umożliwiały nawet wykonywanie zdjęć za pomocą przycisku w słuchawkach, ale... na tym się kończyły tego typu atrakcje. Nowoczesne słuchawki bezprzewodowe pozwalają nam także na korzystanie z Asystenta Google czy z Siri. Niebawem w powinien być wprowadzony język polski, zatem warto się tym zainteresować. W przyszłości będzie można wykorzystać wiele nowych funkcji. 
 
ERATO-07
 
Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth muszą być drogie
Takie opinie przestają już mieć rację bytu, choć najbardziej znani producenci wciąż nie odpuszczają sobie prowizji chociażby za samą markę. Klienci, którzy nie chcą tyle wydać i szukają oszczędności oraz wybierają mniej zaawansowane konstrukcje mogą być wielokrotnie tańsze! Na rynku można już bez problemu odnaleźć modele mniej znanych producentów są ciekawą alternatywą głównie z 2 powodów – mają te same funkcje i jakość dźwięku, przy niższej cenie. Przykładem są modele kalifornijskiej firmy ERATO, które można kupić w Polsce już od 299 złotych.
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners