FEAR: The Walking Dead: sezon 8, przedpremierowa recenzja 1, 2 oraz 3 odcinka serialu stacji AMC. Finał nadciąga!

lubiegrac recenzja filmow FEAR: The Walking Dead: sezon 8, przedpremierowa recenzja
FEAR: The Walking Dead: sezon 8, przedpremierowa recenzja 1, 2 oraz 3 odcinka serialu stacji AMC. Finał nadciąga!Agata Dudek | 10 maja 2023, 23:00

FEAR: The Walking Dead: sezon 8, przedpremierowa recenzja 1, 2 oraz 3 odcinka serialu stacji AMC. Finał opowieści nadchodzi! Oto nasze wrażenia z serialu! 

Fear the Walking Dead, zombie serial, w którym znajdziemy także wiele dramatu, dobiega końca. Niebawem, bo 15 maja na kanale AMC, o godzinie 22:00 będziemy mogli zobaczyć pierwszy odcinek podzielonego na dwie części finałowego, ósmego sezonu. Tymczasem dzięki uprzejmości wspomnianej stacji miałam przyjemność zobaczyć trzy pierwsze odcinki ósmego sezonu Fear The Walking Dead, które nie tylko powróciły do znanych nam postaci, ale zdecydowanie zagęściły klimat, zapowiadając całkiem intrygujące zakończenie serialowej historii.

Zapoznaj się również z: Epic Games wprowadził dla gracy ciekawy zestaw Drugi Zrzut, jaki możemy pozyskać w sklepie Fortnite!

Akcja całego finałowego sezonu Fear the Walking Dead, który jak już wspominałam został podzielony przez AMC na dwie części, rozpoczyna się siedem lat po dramatycznym finale sezonu siódmego. Morganowi i Madison niestety nie udało się uratować Mo przed PADRE. Teraz żyją pod wpływem PADRE, z ich z pozoru poukładanymi, określonymi zasadami rządów.  Ta, jak już wspomniałam tworzy społeczność, w której na każdego mieszkańca wyspy czeka swoja bliżej ustalona rola. Jedną z mieszkanek tej społeczności jest właśnie Mo. W finałowym sezonie będziemy śledzić, jak na barkach ośmiolatki spoczywać będzie przywrócenie wiary ludziom, którzy ją stracili. To ta rezolutna dziewczynka staje się głównym bohaterem finału, walczącym o lepszy świat dla wszystkich.  

Opisałam Wam ogólny wątek fabularny serialu, który z racji swojej specyfiki, nastawiony jest nie tylko na grozę, ale przede wszystkim na narrację. Z tego powodu nie można mocniej, czy dokładniej i szczegółowo opisywać fabuły, by nie psuć zabawy widzom, którzy serial dopiero zechcą obejrzeć. Ale mogę natomiast podzielić się lekkim zarysem tego co wydarzy się w trzech pierwszych odcinkach Fear The Walking Dead: sezon 8 (część pierwsza). Każdy z nich ma swój, jak na razie angielski tytuł. 

Fear The Walkin Dead sezon 8 - 1 

W pierwszym odcinku sezonu 8, czyli w 801 całości, zatytułowanym „Remember What They Took From You” , którego premiera przewidziana jest na 15 maja śledzimy losy dwóch znajomych postaci, czyli Morgana i Madison, którzy, jak już opisywałam nie zdołali uratować Mo przed rządami PADRE. Ale oboje starają się jakoś przeniknąć do owej grupy. Na ich drodze staje jednak wiele przeciwności losu, a oni próbują zrobić wszystko, by Mo czuła się dobrze. Uczynienie dla niej tego co najlepsze nie jest jednak łatwe, bo sami walczą ze swoimi demonami, próbując pogodzić i zrozumieć życie w zupełnie innej rzeczywistości rządów PADRE. 

W drugim odcinku sezonu 8., czyli w 802 całości, którego tytuł brzmi „Blue Jay”, którego premiera nastąpi tydzień później, czyli 21 maja poznajemy dalsze losy June, która po ucieczce z PADRE stara się być samodzielna i niezależna. Okazuje się jednak, że i ona boryka się z nieoczekiwanymi problemami, pewnego dnia spotykając na swojej drodze Dwighta i Sherry. To jednak nie wszystkie dramaty z jakimi mierzy się June. Przyjdzie jej także poznać i zrozumieć działania pewnego ojca, który usilnie stara się znaleźć swoją nastoletnią córkę, która zaginęła. 

Przeczytaj również: FEAR The Walking Dead: sezon 7, recenzja trzeciego odcinka serialu stacji AMC

W trzecim, i zarazem ostatnim odcinku, który miałam przyjemność obejrzeć oraz 803 całości serii, którego tytuł brzmi „Odessa”, a premiera przewidziana jest na 29 maja jesteśmy świadkami kolejnych nieoczekiwanych wydarzeń. Ośmioletnia Mo po raz pierwszy odkrywa jakie plany ma PADRE. Dziewczyna zostaje wciągnięta w sieć intryg i tajemnic, o których nie miała pojęcia, a które zgotowali jej dorośli, którym ufała, którzy się nią opiekowali. 

Fear The Walkin Dead sezon 8 - 2 

Tak pokrótce przedstawia się ogólny zarys fabularny trzech pierwszych odcinków finału serialu. Fear the Walking Dead: sezon 8, który po seansie tylko cząstki tej opowieści, mile mnie zaskoczył.  Prawdę powiedziawszy spodziewałam się powtórki z poprzednich sezonów, czyli pewnej dozy nudy i przegadania, z którego serial niestety słynie. Mogłam, a przynajmniej tak myślałam, liczyć też na antologiczny klimat opowieści, skupiony na danym bohaterze, nieco mocniej i nieco dokładnej.

Tymczasem wprawdzie pewne forma skupienia na różnych, znanych nam postaciach została zachowana, to jednak styl opowieści mocno się zmienił, został przez reżyserów trzech odcinków, a są to Michael E. Satrazemis, Heather Cappielo i Ron Underwood oraz scenarzystów - Andrew Chamblissa i Iana Goldberga, poprowadzony w bardziej dramatyczny, momentami przerażający i potrafiący zaciekawić sposób. 

Mogę stwierdzić, z całą odpowiedzialnością, że ani przez moment nie nudziłam się podczas owego sensu, nie denerwowałam na dłużyzny, nie biadoliłam na ciągnące się w nieskończoność dialogi. Opowieść toczyła się bowiem wartko, w szybkim, zmieniającym się, intrygującym tempie. Nie brakowało mrocznych momentów, nie tylko związanych z zombie potworami, ale i z poczynaniami PADRE i przede wszystkim z dramatami bohaterów, często bardzo emocjonalnie na mnie wpływających. 

W nowym sezonie, jak już wcześniej zaznaczyłam powracają postaci, jakie już dobrze znany, które widzieliśmy w poprzednich sezonach, które w finale ostatecznie mierzą się z demonami przeszłości, i konsekwencjami swych własnych czynów. To dzięki nim, dzięki bohaterom opowieści, i oczywiście aktorskiej grze możemy jeszcze bardziej wczuć się w klimat, dość mrocznego, i bardzo dramatycznego, finałowego sezonu.

Fear The Walkin Dead sezon 8 - 3 

W obsadzie ponownie Lennie James, który wciela się w postać Morgana, Kim Dickens, która znów przejmie kontrolę nad Madison. Zobaczymy także utalentowaną aktorkę młodego pokolenia, Zoey Merchant, która wcieliła się w postać Mo. W pozostałych rolach w serialu, który kończy całą zombie opowieść zagrali także: Colman Domingo, Danay Garcia, Austin Amelio, Christine Evangelista, Karen David, Jenna Elfman oraz Rubén Blades.

Pora na podsumowanie tego co przyszło mi obejrzeć, a  nawet na przybliżenie, oczywiście mojego, bardzo indywidualnego zarysu tego, czego można się spodziewać po zakończeniu tej zombie serialowej historii. Nie mogę oczywiście podsumować całości serialu, bo dane mi było obejrzeć tylko jego trzy odcinki. Ale już po tym seansie mogę mieć nadzieję na dobre, ciekawe i bardziej dramatyczne, i może mniej przegadane zakończenie całej serii. Pierwsze odcinki pierwszej części sezonu ósmego pojawiają się na AMC już w tym tym miesiącu, na kolejne będziemy musieli poczekać. Finał przewidziany jest bowiem na koniec tego roku.

Przeczytaj również: Recenzja drugiego i trzeciego odcinka sezonu szóstego FEAR The Walking Dead, oryginalnego serialu kanału AMC. Wartka akcja i doza emocji!

To co widziałam, choć koncentruje się na podobnej formie, w której zombie horror uzupełnia spora ilość dramatu, często mnóstwo dialogów i rozmyślań na temat życia i bytowania w jakże trudnej rzeczywistości, ma w sobie więcej tempa, więcej scen przerażających, mocniej trzyma w napięciu. Daje to poczucie, że finał serialu będzie obiecującym zamknięciem opowieści, która dla niektórych stała się zbyt powszechna, a nawet zbyt odtwórcza. Sezon finałowy wydaje się odchodzić od stereotypu na jakim bazuje, zdaje się być świeżym spojrzeniem na bohaterów, nieco odmienionych, o własnych, często kontrowersyjnych poglądach.

Fear The Walkin Dead sezon 8 - 4 

Klimatu opowieści dodaje dobra praca aktorska, w której powracają znane postaci, a aktorzy nie zasypują gruszek w popiele i starają się wyciągnąć z każdego odcinka wszystko co w nim najlepsze, nawet jeśli momentami twórcy stawiają na nieco więcej dialogów. Porzucenie antologicznej formy opowieści, nieco szybsze tempo akcji, a i wspominkowy akcent fabularny, nadaje serialowi świeżości, wychodząc produkcji na dobre. Myślę, że czeka nas godny zakończenia serii finał, którego pierwszy odcinek już 15 maja na AMC.

Premiera pierwszej części Fear: The Walking Dead: sezon 8 na AMC 15 maja 2023 roku, o godzinie 22:00. Finał sezonu, w drugiej części nastąpi pod koniec 2023 roku. 

Serdecznie dziękujemy AMC za udostępnienie 1, 2 i 3 odcinka ósmego sezonu do recenzji. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Zdjęcia: AMC

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners