Fortinet prezentuje jak unikać zagrożenia ze strony hakerów

lubiegrac news Fortinet prezentuje jak unikać zagrożenia ze strony hakerów
Fortinet prezentuje jak unikać zagrożenia ze strony hakerówTamer Adas | 27 marca 2017, 20:35

Fortinet ostrzega graczy, coraz bardziej popularne platformy jak Steam oraz Origin stają się coraz bardziej atrakcyjne także dla hakerów. Jak zatem wyciągnąć wnioski z błędów innych osób?
 
 
Platforma od EA miewa swoje problemy, jednym z nich jest "phishing". Metoda stosowana przez hakerów, polega na podszywaniu się pod popularne strony/usługi. Zazwyczaj ich celem są dane kontaktowe takie jak e-mail czy hasła, dzięki którym przez nieuwagę będą wstanie zabrać nam coś cennego. 

- Dlatego podczas logowania się na swoje konta należy zawsze sprawdzać, czy w pasku adresu na pewno znajduje się prawdziwy adres, a przy nim symbol kłódki, który potwierdza, że połączenie z witryną jest zaszyfrowane i bezpieczne. -
 
Póki co Electronic Arts wciąż nie pozbyło się wszystkich tego typu osób, które wciąż nękają niespostrzegawczych lub nieostrożnych graczy. Nie oznacza to jednak, że tylko ta firma ma problemy z hakerami, nawet Valve wciąż nie wyeliminował problemów z oszustami
 
Origin_phishing
 
W największym tego typu sklepie internetowym czai się wiele zagrożeń, na które możemy przez przypadek wpaść. Pułapki czekają na nas w wielu miejscach. Często spotykane są maile, które mają (błędnie) zasugerować nam, że nadawcą tej wiadomości jest wspomniane Valve. Zazwyczaj spotykanymi metodami są:
 
  1. informowanie, że pod danym adresem znajduje się zdjęcie lub film przedstawiające ofiarę bądź zawierające coś szokującego lub zabawnego;
  2. próba o dodanie „przyjaciela” do konta użytkownika;
  3. przedstawienie fałszywej oferty handlowej.
 
Również wewnętrzny czat został zaatakowany dziwnymi wiadomościami odsyłającymi do jakiejś rzekomej galerii. Po wejściu w ten odnośnik na komputerze ściągał się i instalował zestaw szkodliwego oprogramowania. Deweloperzy pracujący nad bezpieczeństwem platformy wciąż nie są wstanie powstrzymać wszystkich tego typu prób na czas
 
Przykładem tego typu złośliwej aplikacji jest tzw. "Steam Stealer", który demonstrował widoczny poniżej komunikat stylizowany na interfejs Valve. 
 
 Steam Guard wykrył podejrzane logowanie i próbę zawarcia transakcji z tego konta.
W celu ochrony Twojego konta i przedmiotów zablokujemy je na 3 dni za pomocą systemu Escrow.
Musisz zaakceptować zablokowane przedmioty Twoim mobilnym tokenem uwierzytelniającym w sekcji „Potwierdzenia”.
W innym przypadku Steam nie odpowiada za Twoje konto, które zostanie zablokowane na 30 dni z powodu naszych reguł bezpieczeństwa.  
 
Fortinet ma dla nas kilka raz.

1) Warto mieć zawsze włączoną weryfikację logowania z nowych urządzeń, które będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie. W przypadku platformy Valve jest to Steam Guard. 
 
2) Zainstalowanie dodatkowego oprogramowanie chroniącego z pewnością okaże się mądrą decyzją, gdy uda nam się powstrzymać pasożyta w postaci jakiejś niechcianej aplikacji. Pamiętajmy jednak, że nie jest to pełne zabezpieczenie i wciąż należy uważać.
 
3) Sprawdzaj czy strona do której masz zostać przekierowany jest zabezpieczona.
 
4) Regularnie skanuj swój komputer.
 
5) Stwórz ciężkie do odgadnięcia hasło i nigdy nikomu go nie podawaj.
 
Steam_stealer 
 
Spodziewam się, że zapewne każdy z Was pomyślał, że to tylko takie oczywiste rzeczy i że na pewno go taka sytuacja nie dotknie. Pamiętajmy jednak, że wraz z rozwojem technologii i rozbudową tego typu platform coraz cięższe jest odpowiednie zabezpieczenie ich przed niegodziwcami, których w sieci jest naprawdę sporo...
 

ogolny

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners