GGE 2017 - Robonauts, czyli świetny powrót do czasów arcade!

lubiegrac news GGE 2017 - Robonauts, czyli świetny powrót do czasów arcade!
GGE 2017 - Robonauts, czyli świetny powrót do czasów arcade!Tamer Adas | 7 czerwca 2017, 18:00

Robonauts to gra polskiego studia Qubic Games, dzięki której powrócimy do magicznych czasów gier acrcade potrafiących w prosty sposób zapewnić sporo dobrej zabawy.
 
W czasach gdy wielkie studia starają się tworzyć coraz większe oraz coraz bardziej rozbudowane gry AAA, wciąż sporą niszą pozostają produkcje potrafiące za pomocą prostych środków zapewniać nam naprawdę wiele radości i przyjemności z rozgrywki. Właśnie  tytuły z tego drugiego typu były popularne przed laty, gdy specyfikacja i możliwości w rękach deweloperów były naprawdę ograniczone. 
 
Robonauts to swego rodzaju ukłon w kierunku tamtych czasów, które wielu z nas wspomina z wielkim sentymentem. W grze wcielamy się w Robo, uroczego stworka, który pewnego dnia postanawia pozostawić w tyle swoje dotychczasowe, monotonne życie na rzecz podróżowania po wszechświecie, od planety do planety,  przy okazji poznając zupełnie nowe miejsca, potworki oraz doświadczając ekscytujących przygód. Rzecz jasna taki stan rzeczy nie może przecież trwać wiecznie...
 
Rozgrywka ogranicza się jedynie do kilku przycisków odpowiedzialnych za sterowanie za sprawą gałki, oraz czterech przycisków zapewniających nam dodatkowe możliwości takie jak atakowanie, rzucanie granatów (generalnie przedmiotów dodatkowych) czy wykonywania skoków nadprzestrzennych czy między planetarnych. Lądujemy zatem na pewnym kolorowym globie, gdzie po chwili jesteśmy atakowani przez równie oryginalnych i barwnych przeciwników, którzy z czasem objawiają się nam w naprawdę dużej ilości. Wśród nich znajdziemy rzecz jasna słabsze i mocniejsze jednostki, które charakteryzować się będą zupełnie innymi możliwościami bojowymi. Niektóre z nich będą stanowić większe, a niektóre mniejsze zagrożenie, z tym że na te pierwsze niekiedy będziemy zmuszeni  zapolować, aby móc przenieść się gdzieś dalej. Wersja demonstracyjna, którą możecie pobrać nawet w tej chwili, pokazuje naprawdę sporo różnorodności oraz możliwości, które udało się "wyciągnąć" z tej prostej formuły. Ruch kamery oparty o poruszanie się bohatera na planecie jest przyjemny w odbiorze i spisuje się znakomicie, dzięki czemu strzelanie i przeskakiwanie na kolejne obiekty przebiega naprawdę płynnie i wygodnie.
 
 
Napotykane na naszej drodze potworki stanowią wyzwanie, w związku z czym rozpoczynamy pewnego rodzaju taniec pomiędzy nimi i celami, które musimy atakować. Staramy się przenieść goniący nas "ogon" gdzieś na bok, by móc w spokoju na przykład zniszczyć jakiegoś mocniejszego przeciwnika. Czasem zmuszeni jesteśmy przenieś się na chwilę na inną planetę, aby tam złapać oddech i znów spróbować swoich sił z wielką falą uroczych bądź co bądź kosmitów. Sporo w takim stylu grania jest taktyki, którą będziemy rzecz jasna zmieniać w zależności od wyposażenia, warunków oraz własnych preferencji, dzięki czemu cały czas musimy utrzymywać nasz poziom koncentracji i wielozadaniowości na odpowiednim poziomie. 
 
Sporą zasługę w odbiorze gry ma oprawa wizualna, która pełnią barw potrafi cieszyć oko. Projekty postaci czy miejsc mogą się podobać i z pewnością to w dużej mierze dzięki nim mamy wrażenie obcowania z wesołą przygodą gdzieś w kolorowej kosmicznej przestrzeni znacząco różniącej się do tego co  znamy z naszych wyobrażeń i doświadczeń. Low Poly Effect zdecydowanie spełnia się w swojej roli przy okazji przybliżając grę nieco do animacji znanych z ekranów kin. Wszystkie animację prezentują się naprawdę nieźle i pozwalają nam wczuć się w lekki klimat całej produkcji, przy zachowaniu dobrego poziomu czytelności. Liczne efekty graficzne są naprawdę zróżnicowane i ładnie dopełniają całą grafikę swego rodzaju klamrą. Muzyka w trakcie grania nieźle wpada w ucho z czasem przechodząc gdzieś w tył głowy, dzięki czemu cały czas doskonale bawimy się w naszej wycieczce pod wszechświecie. Udźwiękowienie broni oraz przeciwników przybliża nasze skojarzenia w kierunku najlepszych filmów dla dzieci. 
 
Robonauts z pewnością po premierze okaże się przyjemną grą, z którą udanie spędzimy wiele godzin. W planach jest kilka trybów rozgrywki, które z pewnością przypadną do gustu zarówno samotnym wilkom jak i chociażby duetom, które zechcą dobrze spędzić trochę czasu wieczorami nie przejmują się skomplikowanym sterowaniem oraz zawiłą i wielowątkową fabułą. Warszawski QubicGames tworzy przyjazną i ładną przygodę w kosmosie, w której zdecydowanie odnajdą się zarówno młodsi jak i starsi wyjadacze.
 
 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

12345
Komentarze [1]:
avatar Mariusz
dodano: 2017-08-10 16:58:19

Wygląda jak WALL-E, fajna gra ale już nie dla mnie, raczej za stary jestem :(

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners