Gran Turismo ma już 25 lat! Dyrektor Polyphony Digital podsumował ten okres na blogu PlayStation

lubiegrac e-sport Gran Turismo ma już 25 lat! Dyrektor Polyphony Digital podsumował ten okres na blogu PlayStation
Gran Turismo ma już 25 lat! Dyrektor Polyphony Digital podsumował ten okres na blogu PlayStationMaciej Gaffke | 23 grudnia 2022, 20:00

Popularna seria Gran Turismo świętuje 25. urodziny. Z tej okazji twórca marki podzielił się swoimi wrażeniami na blogu PlayStation. Wspomina on o początkach Gran Turismo i rozwoju tych gier wyścigowych. Podziękował również współpracownikom, a także społeczności graczy.

Kazunori Yamauchi, dyrektor Polyphony Digital i twórca słynnej serii, opublikował na blogu PlayStation wpis, opowiadający o początku gry wyścigowej i jej rozwoju w kolejnych latach. Udostępniono również ponad 4-minutowy film, w którym zawarto fragmenty rozgrywki starszych odsłon marki.

Zapoznaj się także z: CD Projekt RED wprowadziło poprawkę dla Wiedźmina 3 na komputery osobiste

Yamauchi wspomina, że początkowo nie był zadowolony z trafienia do konsolowego działu Sony, ale z czasem dostosował się do nowej rzeczywistości i przedstawiał coraz więcej pomysłów na gry przeznaczone na opracowywaną konsolę PlayStation. Wśród tych koncepcji było między innymi Gran Turismo.

W kolejnych latach zespół Gran Turismo się powiększał, aż w końcu założono Polyphony Digital, które zatrudnia obecnie ponad 200 osób. Według szacunków, wszystkie gry z serii Gran Turismo sprzedały się w ponad 90 milionach egzemplarzy (stan na 16 listopada 2022 roku).

Przypomnijmy, że najnowszą odsłoną serii jest Gran Turismo 7, które ukazało się w marcu 2022 roku. Aktualnie opracowywany jest również film na podstawie gry. Będzie on oparty na faktach, przedstawi mianowicie historię gracza, który stał się profesjonalnym kierowcą rajdowym.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://blog.playstation.com/2022/12/22/celebrating-25-years-of-gran-turismo/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners