Growy World of Darkness powrócił na dobre i otwiera się na wszystkich! Czym jest ten świat i system?

lubiegrac publicystyka Growy World of Darkness powrócił na dobre i otwiera się
Growy World of Darkness powrócił na dobre i otwiera się na wszystkich! Czym jest ten świat i system?Tamer Adas | 6 czerwca 2022, 06:10

Growy World of Darkness (pol. Świat Mroku) to jeden z najbardziej znanych systemów oraz marek w historii gier w ogóle. Segment tytułów wideo rozwija się intensywniej od kilku lat, gdy prawa do zarządzania marka znajdują się w rękach Paradoxu. Skandynawski wydawca zmienia ostatnio swoje podejście, otwierając się na wszystkie zainteresowania studia. Czym jest jednak ich uniwersum?

Growe Growy World of Darkness na dobre powróciło!

Od czasu przejęcia praw majątkowych i licencji przez Paradox Interactive, to właśnie ten wydawca zajął się zarządzaniem całym uniwersum. To właśnie oni zajęli się początkowo spokojnym przenoszeniem systemu do pierwszych gier, w 2022 roku decydując się zapowiedzieć, że w zasadzie każdy zainteresowany może obecnie zaczerpnąć z licencji.

Na przestrzeni lat Świat Mroku doczekał się przeszło 1000 RPG-ów, z milionami sprzedanych kopii, licznych adaptacji, zabaw systemami oraz motywami czy pakietem komiksów, planszówek czy powieści. Całe to dziedzictwo w segmencie gier wideo zostało zatrzymane, a próby wyprodukowania gry World of Darkness MMO, skończyło się podwójną porażką. Nie dość, że ambitny tytuł się nie ukazał, to w dodatku na wiele lat zablokował rozwój wszystkich IP.

Growy World of Darkness - Posiadane IP

  • Vampire the Masquerade
  • Werewolf: The Apocalypse
  • Wraith: The Oblivion
  • Hunter: The Reckoning
  • Mage: The Ascension
  • Changeling: The Dreaming
  • Demon: The Fallen
  • Mummy: The Resurrection
  • Orpheus

Growy World of Darkness - Stworzone gry wideo

Co charakteryzuje Growy World of Darkness?

Od wielu lat marki związane z World of Darkness kojarzą się nie tylko z mrokiem, wampirami czy wilkołakami, ale także z przerażającymi wizjami, brutalnością, zepsuciem, sporą ilością wojen o wpływy czy brutalną grę polityczną. Ta rozgrywa się notabene poza widokiem zwykłych ludzi, nie mających pojęcia o dziejących się za kurtyną wydarzeniach. Fantastyczne historie, fascynujące opowieści, otwartość na refleksje, ocenę ludzkich możliwości czy też poważne konsekwencje moralne podejmowanych wyborów. To wszystko znajdziemy w gęstym pakiecie uniwersum, z którego można dowolnie czerpać...

Co czeka Growy World of Darkness?

Kłopoty finansowe Paradox Interactive spowodowały, że zarządzający spółką zdecydowali się publicznie zapowiedzieć, że dostęp do uniwersum zostaje otwarty na wszystkich. W ten sposób nawet małe studia czy pojedynczy twórcy będą mogli oprzeć swoje gry o tę markę, czy jej znane i cenione systemy.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners