Grupa graczy pozwała Microsoft! Ma to związek z przejęciem Activision Blizzard

lubiegrac giełda Grupa graczy pozwała Microsoft! Ma to związek z przejęciem Activision Blizzard
Grupa graczy pozwała Microsoft! Ma to związek z przejęciem Activision Blizzard



| 22 grudnia 2022, 15:00

facebook banner

Microsoft nie ma Å‚atwo w ostatnim czasie. Niedawno Federalna Komisja Handlu zaÅ‚ożyÅ‚a sprawÄ™ w sÄ…dzie przeciwko gigantowi, a teraz grupa graczy z San Francisco zrobiÅ‚a to samo. Obie skargi zwiÄ…zane sÄ… z przejÄ™ciem Activision Blizzard, które może znaczÄ…co wpÅ‚ynąć na konkurencyjność rynku.

Historia z transakcją Microsoftu przedłuża się coraz bardziej i nie widać jej końca. Federalna Komisja Handlu postanowiła zaskarżyć to przejęcie w obawie, że amerykański gigant może zyskać zbyt dużą przewagę na rynku. To samo postanowiła zrobić grupa 10 graczy z San Francisco.

Jakie argumenty majÄ… gracze, którzy zaskarżyli Microsoft? WedÅ‚ug nich, firma już dostatecznie dominuje, jeÅ›li chodzi o gry w chmurze. Zatwierdzenie kupna Activision Blizzard daÅ‚oby firmie także jeszcze wiÄ™kszÄ… przewagÄ™ nad produkcjÄ… i ustalaniem cen w branży, a przez to klienci mogÄ… mieć ograniczony wybór.

WÅ›ród powodów pozwu jest również peÅ‚na kontrola nad niektórymi najwiÄ™kszymi markami gier (taki argument podaje też Sony), wystarczy wspomnieć, chociażby o Call of Duty. Fuzja ma wpÅ‚ynąć też na rynek pracy, co przyczyni siÄ™ do zwolnieÅ„ z powodu połączenia różnych dziaÅ‚ów.

Zapoznaj się także z: PS Plus Extra i Premium straci w styczniu 10 gier na PlayStation 4! Wśród nich jest między innymi Seasons After Fall czy The Council

Gracze sÄ… reprezentowani przez kancelariÄ™ Alioto z San Francisco. Jak na razie, Microsoft jeszcze nie odniósÅ‚ siÄ™ do tej sprawy. Nie ma jednak wÄ…tpliwoÅ›ci, że firma przeżywa trudne chwile. Poza FederalnÄ… KomisjÄ… Handlu, Komisja Europejska również ma zastrzeżenia do tego przejÄ™cia. Do tej pory na transakcjÄ™ zgodziÅ‚y siÄ™ jedynie komisje w Arabii Saudyjskiej, Brazylii i Serbii.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: fot. Matthew Manuel on Unsplash https://www.dualshockers.com/microsoft-is-being-sued-by-a-group-of-gamers-over-activision-blizzard-acquisition/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners