Niezadowalające wyniki PlayStation spowodowały, że Sony może rozszerzyć swoją strategię o nowe platformy

lubiegrac giełda Niezadowalające wyniki PlayStation spowodowały, że Sony
Niezadowalające wyniki PlayStation spowodowały, że Sony może rozszerzyć swoją strategię o nowe platformyTamer Adas | 21 lutego 2024, 06:00

Niezadowalające inwestorów wyniki PlayStation spowodowały nie tylko spadki notowań całego Sony, ale także spowodowały, że Hiroki Totoki zdecydował się zdradzić informacje o możliwym rozwinięciu ostatnio wprowadzanej strategii japońskiej korporacji. Najwyraźniej gigant przygotowuje się do ekspansji na kolejne platformy...

Dotychczas Sony Interactive Entertainment wydawało się być zadowolone ze wszystkich swoich działań oraz osiągnięć, ale odmienne zdanie wyrazili inwestorzy, w związku z czym sytuacja korporacji się pogorszyła. Aby ratować coraz gorsze rezultaty, aktualny Dyrektor Generalny zdecydował się wydać spore oświadczenie z wyjaśnieniami i szeregiem różnorodnych informacji.

Wśród korporacyjnego bełkotu nie zabrakło intrygującej sugestii mówiącej o tym, że o ile sprzedaż konsol PlayStation 5 ma spadać, o tyle wzrost ma być generowany o lepszą sprzedaż gier. Napędzać je mają największe i najważniejsze marki, które pojawiać się będą także na komputerach osobistych i "innych platformach".

Przeczytaj też:

 

Ten zabieg ma zapewnić lepszą marżę i szansę nadrobienia zmniejszonych zysków. O ile debiuty już miały miejsce na komputerach osobistych, o tyle inne platformy zdają się już intrygować. W końcu nie wiemy czy jest tu mowa o planowanych tytułach mobilnych, czy też w ten sposób traktowane są usługi chmurowe.

Najnowsze rezultaty uzyskiwane przez Helldivers 2 zdają się potwierdzać słuszność działań podejmowanych przez Sony Interactive Entertainment, ale brak kolejnych projektów musi obecnie niepokoić nie tylko graczy, ale i inwestorów. Mając teoretycznie coraz mniej konsol do sprzedania, nie mogąc obniżyć ceny oraz nie wydając mocnych gier od PlayStation Studios, trudno zakładać pozytywnych wyników.

Negatywne trendy zdają się doprowadzić do sytuacji coraz bardziej drastycznych działań i zaciętych dyskusji za kulisami, o części z nich wiemy, o pozostałych chyba jeszcze nie. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzące miesiące będą mocną weryfikacją dla całej branży gier wideo...

sony 21224 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.sony.com/en/SonyInfo/IR/library/presen/er/pdf/23q3_qa.pdf

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners