Howl, strategiczna gra turowa, z taktyczną rozgrywkę inspirowaną opowieścią ludową po swoim debiucie

lubiegrac news Howl, strategiczna gra turowa, z taktyczną rozgrywkę inspirowaną
Howl, strategiczna gra turowa, z taktyczną rozgrywkę inspirowaną opowieścią ludową po swoim debiucieAgata Dudek | 24 listopada 2023, 19:00

Po swoim debiucie, zarówno na komputerach, jak i na konsolach Nintendo Switch jest już kolejna gra od niezależnego studia, które odpowiedzialne jest za przygodowe visual novel. Tym razem twórcy przygotowali strategiczną grę turową, inspirowaną opowieściami ludowymi, której tytuł brzmi Howl. 

A twórcami tej gry jest studio Mi'pu'mi Games GmbH, którego debiutanckim projektem była wizualna powieść zatytułowana The Lion's Song. Tym razem skupili się, dzięki pomocy studia astragon Entertainment na zupełnie innej rozgrywce. Gra dostępna jest na komputerach i konsolach Switch, ale można ją także sprawdzić w wersji demonstracyjnej

Zapoznaj się także z: Przylądek strachu, Steven Spielberg i Martin Scorsese planują serialowy remake kultowego thrillera

Niezależne i niewielkie studio, które w roku 2016 oddało w ręce graczy wyżej wspomnianą przygodówkę podzielona na epizody, stawiającą na rozgrywkę z wyborami, w połowie lipca udostępniło zupełnie inny rodzaj gry. Gra o tytule Howl, która jest strategią, z turową rozgrywkę, której fabuła czerpie inspirację z ludowych opowiadań, pojawiła się po raz pierwszy prezentacji Nintendo Indie World i niepodziewanie, zaraz po transmisji została udostępniona do sprzedaży. 

Howl to turowa taktyczna opowieść ludowa, której akcja rozrywa się w czasach średniowiecza. „Wyjąca plaga” pustoszy krainę i zamiena wszystkich, którzy ją słyszą, w dzikie bestie. W grze przejmujemy kontrolę nad głuchym bohaterem, który w poszukiwaniu lekarstwa naraża się na wielkie niebezpieczeństwo.

Przeczytaj również:

Gracz będzie podczas zabawy używał swojej broni i sprytu. Aby przetrwać musi planując do sześciu kroków wcześniej, by przechytrzyć przeciwników. Planowanie ataku, ułożysz własne proroctwo i stworzy fragment Pisma Świętego podczas walki. Gra została stworzona w stylu „żywego atramentu”,  malują historię podczas gry, przywołując w pamięci gobeliny i rękopisy.

Gra  dostępna na komputery osobiste oraz na Nintendo Switch. Premiera miała miejsce 14 listopada 2023 roku.

Karta na Steam

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

12345678
Gra: Howl
Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners