Intel Extreme Masters to jedna z najwiÄ™kszych imprez esportu na Å›wiecie. W 2013 roku po raz pierwszy IEM zagoÅ›ciÅ‚ w Polsce, a dokÅ‚adniej w Katowickim Spodku. CaÅ‚y pozytywny odbiór spowodowaÅ‚, że Katowice mogÄ… zostać nastÄ™pnym Hanowerem.
W radzie miasta zostaÅ‚a zÅ‚ożona uchwaÅ‚a (przegÅ‚osowana jednogÅ‚oÅ›nie!), która wyraża chęć organizacji IEM od 2015 do 2019 roku.
„Intel Extreme Masters - Mistrzostwa Åšwiata w grach komputerowych to wydarzenie o charakterze globalnym, organizowane przez ESL (Electronic Sports League) oraz towarzyszÄ…ce mu: targi elektroniki i gier komputerowych, konferencja biznesowa branży IT i gier video. W roku 2014 Katowicki przystanek przyciÄ…gnÄ…Å‚ 73 tys osób przez 4 dni.
BiorÄ…c pod uwagÄ™ rosnÄ…cÄ… popularność Imprezy obserwujemy zwiÄ™kszajÄ…ce siÄ™ zapotrzebowanie na wprowadzenie elementu Konferencji Biznesowej do programu Mistrzostw Å›wiata gier komputerowych. Ten trend bÄ™dzie wzmacniany w nadchodzÄ…cych latach poprzez zwiÄ™kszenie powierzchni wystawowej a przede wszystkim konferencyjnej w MiÄ™dzynarodowym Centrum Kongresowym. W kolejnych latach planuje siÄ™ zwiÄ™kszenie liczby wystawców do 40 i poszerzenia pola zainteresowania imprezÄ… o lokalnych wydawców gier i branżę spoza sektora IT.
Turniej w katowickim Spodku jest jednym z 6 turniejów na Å›wiecie widniejÄ…cych już na staÅ‚e w rocznym kalendarzu IEM, jest zaliczany do tzw Mega Imprez obok San Jose czy Taipei”.
Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!
Komentarze [2]:Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu