Tamer Adas | 16 stycznia 2022, 15:45
Ile procent dzieci pozostaje bez uwagi i kontroli w sieci w Polsce? Liczby mogą Was zaskoczyć. Jak wygląda sytuacja w innych aspektach?
Jedynie 56% Polaków deklaruje, że ma obawy dotyczące bezpieczeństwa dzieci w sieci, przy czym aż 40% rodziców posiada na telefonach dziecka zainstalowane oprogramowanie do monitoringu internetu.
Zgodnie z badaniami Coleman Parkes Research na zlecenie firmy Allot, jedynie 56% korzysta z możliwości tego typu oprogramowania do pilnowania negatywnych treści mogących dotrzeć do dziecka.
Najczęściej występującymi zagrożeniami w sieci okazały się wulgarnym językiem lub agresją (56% wskazań), wykorzystywanie wybranych funkcji różnych aplikacji (50%) czy prezentacja nieprzyzwoitych treści (48%). Rodzice z drugiej strony najczęściej wykorzystywali swoje urządzenia do limitowania czasu w internecie czy do przesyłu alertów SMS (41%).
Zdaniem naszych rodaków najwięcej niebezpieczeństw występuje poprzez sieć komórkową (48%), przez publiczne WiFi (45%) czy w domu (44%).
Zapoznaj się również z: Ocean’s Heart i Airoheart to kolejne nadchodzące propozycje inspirujące się marką Zelda
Tylko 39% polskich rodziców stwierdziło, że usługa kontroli rodzicielskiej jest dla nich ważna, a 41% było niezdecydowanych przy tym pytaniu. Zbieżne z tym są odpowiedzi na pytanie o to, czy ważniejsza jest kontrola rodzicielska czy zabezpieczenie dziecka przez instalację na jego urządzeniu odpowiedniego oprogramowania. Na to pierwsze rozwiązanie wskazało 34% respondentów, podczas gdy drugą opcję wybrało 66% Polaków. To wyraźnie pokazuje w kierunku, jakiego rozwiązania skłaniają się Polacy – komentuje wyniki badań Ian Parkes z firmy Coleman Parkes Research.
Polacy byliby skłonni zapłacić średnio ok. 25 zł więcej niż ich obecny abonament telefoniczny lub internetowy za opcję, która automatycznie zapewniłaby im lepsze funkcje w zakresie kontroli rodzicielskiej. 27% respondentów oczekiwałaby przy tym jednorazowej płatności za taką usługę z góry. Z kolei 1% badanych oczekuje takiej funkcji od swojego dostawy usług internetowych lub operatora za darmo – mówi Ian Parkes.
Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!
źródło: Informacja prasowa; Badanie internetowe Allot i Coleman Research zostało zrealizowane na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków w sierpniu 2020 roku.
Komentarze [0]:Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu