Ile jako Polacy chcemy wydać na cyberbezpieczeństwo? - allot publikuje wyniki badań!

lubiegrac newsy hardware Ile jako Polacy chcemy wydać na cyberbezpieczeństwo? - allot publikuje wyniki badań!
Ile jako Polacy chcemy wydać na cyberbezpieczeństwo? - allot publikuje wyniki badań!



Tamer Adas | 27 grudnia 2021, 07:10

Ile jako Polacy chcemy wydać na cyberbezpieczeństwo? - Firma allot zleciła przygotowanie badań, które mogą Was zaskoczyć. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych danych oraz wyników.

Aż 10% osób nie posiada żadnych zabezpieczeń sieci, bardzo często nie mając pojęcia, co tak naprawdę powinni zainstalować i jak mają to uczynić. Zdecydowana większość z nas uznaje, że mogłaby poświęcić 30 złotych na miesiąc na cyberbezpieczeństwo.

Wielu z nas najczęściej zmaga się z kilkoma rodzajami ataków i problemów w sieci:

  • wirusami (61%), 
  • ataki phishingowe (59%), 
  • złośliwe oprogramowanie malware (43%),
  • blokowania witryn z niewłaściwymi treściami (42%).

 

Badanie_2

Ciekawie prezentują się dane dotyczące tego, gdzie i kiedy zmagamy się najczęściej z problemami. Jak się okazuje mniej więcej po równo są to kwestie domowego wi-fi, połączenia mobilnego na smartfonie czy też w pracy w sieci publicznej.

46% osób obawia się inwigilacji oraz wykorzystania mikrofonów i kamer do śledzenia bez ich jakiejkolwiek wiedzy. Nieświadomych takich możliwości hakerskich jest 20% respondentów, a mniej więcej tylu ludzi jest zdania, że takie działania są niemożliwe do osiągnięcia.

Aż 60% z nas poszukuje kompleksowej pomocy, mogąc wydać mniej więcej 30 złotych, a to właśnie aspekt cyberbezpieczeństwa może skłonić ich do zmiany swojego obecnego operatora sieci.

Zapoznaj się również z: Zapowiedziano Zalman Alpha, nową generację chłodzeń AiO od koreańskiego producenta!

Badanie_3 

Wśród zainstalowanych zabezpieczeń przeważają darmowe aplikacje zabezpieczające (29%) lub preinstalowane rozwiązanie od producenta urządzenia (26%). Co ciekawe, ponad jedna trzecia Polaków (37%) uważa, że preinstalowane zabezpieczenia są w pełni wystarczające. Nie zgadza się z tym 25% respondentów, którzy decydują się na płatne zabezpieczenia i płacą za taką usługę średnio 34 zł miesięcznie – mówi Ian Parkes z firmy Coleman Research.

Ciekawe wyniki przyniosły także odpowiedzi na pytania o obawy dot. mieszkania w inteligentnym domu. Otóż Polacy w tym obszarze najbardziej obawiają się o takie kwestie, jak utrata prywatności (28%), zbyt duża zależność od technologii (22%), wysokie koszty (20%), za duże skomplikowanie takiego rozwiązania (18%) oraz cyberatak (12%)” – wyjaśnia Ian Parkes.

Niestety, jest to jak najbardziej realne zagrożenie. Wystarczy, że na naszym urządzeniu zostanie zainstalowane oprogramowanie szpiegujące i przy pomocy takiego oprogramowania można włączyć kamerę w telefonie, czytać esemesy (nawet te już skasowane), a także podsłuchiwać prowadzone rozmowy telefoniczne podłączając się w niezauważalny sposób. Takie oprogramowania pozwala także śledzić lokalizację za pomocą urządzeń GPS w telefonie – tłumaczy Ian Parkes.

Polacy na tle innych nacji mieszczą się w średniej, jeśli idzie o najczęściej praktykowane nawyki związane z bezpieczeństwem w sieci. W większości pamiętają o tym, żeby na swoim urządzeniu podłączonym do internetu zmienić predefiniowane hasło (57%), a także skonfigurować jego zaawansowane ustawienia dot. bezpieczeństwa (46%). Znaczna część Polaków, bo aż 38%, wskazała także, że ma domowy system, który zapewnia im kompleksową ochronę. Z kolei 37% respondentów przyznaje, że regularnie aktualizuje oprogramowanie na urządzeniu, a 31% korzysta z kompleksowego systemu zabezpieczeń zapewnianego przez dostarczyciela usługi dostępu do internetu” – omawia wyniki badania Ian Parkes.

Aż 72% Polaków oczekuje takiego rozwiązania od swojego dostawcy internetu – albo jako część już dostarczanej usługi (38%), albo też jako dodatkowo płatną opcję (32%). W przypadku aż 60 proc. ankietowanych jest oczekiwanie, że ochrona na wielu urządzeniach powinna wiązać się ze znaczącym rabatem ze strony usługodawcy” – komentuje Ian Parks.

 

Badanie (internetowe) Allot i Coleman Research zrealizowane zostało na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków w sierpniu 2020 roku.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

123
Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Strefa Diablo IV

łotrzyca

barbarzyńca

czarodziejka

klasy postaci

mapa diablo IV

wyposażenia

Kampania Diablo IV

kampania diablo

rangi świata

battle pass diablo

Buildy Diablo IV

build nekromanta

build druid

build czarodziej

build Łotrzyk (Trucizna)

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Polecamy

Zew cthulhu

Kody red dead redemption 2

Kody do the sims 4

Kody do GTA 5

Kody do GTA 5 na telefon

Diablo 4 battle pass

Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners