Procesor Intel Core i7-13700K z taktowaniem 6 GHz! W sieci pojawił się ciekawy materiał

lubiegrac news Procesor Intel Core i7-13700K z taktowaniem 6 GHz! W sieci pojawił się ciekawy materiał
Procesor Intel Core i7-13700K z taktowaniem 6 GHz! W sieci pojawił się ciekawy materiałMaciej Gaffke | 2 sierpnia 2022, 12:00

Procesor Intel Core i7-13700K z serii Raptor Lake ma być najlepszym urządzeniem w 13 generacji. Według nowych materiałów, jego taktowanie może osiągnąć nawet 6 GHz, co jest naprawdę bardzo imponującym wynikiem.

Materiał, na którym widać osiągi procesora Intel Core i7-13700K, pojawił się na Twitterze jako odpowiedź do postu opublikowanego przez portal VideoCardz. Autorem tego krótkiego filmiku jest użytkownik esperonslaie. Niestety, nie znamy jego imienia i nazwiska.

Zapoznaj się także z: Intel wypuści 4 serie kart graficznych intel ARC do końca roku? Wiceprezes firmy podał nowe informacje

Mniej więcej w tym samym czasie ukazały się wyniki testów tego procesora, więc przeciek może pochodzić z tego samo źródła, ale nie jest to pewne. Przypomnijmy, że Intel Core i7-13700K Raptor Lake będzie wyposażony w 16 rdzeni, czyli 8 rdzeni P bazujących na architekturze Raptor Cove, oraz 8 rdzeni E opartych o Grace Mont. Z kolei pamięć powinna sięgnąć 54 MB, a zegar podstawowy 3,4 GHz z boostem do 5,40 GHz.

Jednak można jeszcze bardziej podwyższyć taktowanie. Na opublikowanym materiale widać osiągi na poziomie 6 GHz z płytą główną MSI MEG Z690I Unify. Jednak energia potrzebna do takich wyników wyniosła aż 1 421 V.

W przeprowadzonych testach jednordzeniowych, ten procesor uzyskał 983,3 punktów. Natomiast w wielordzeniowych 7 814,7 punktów (bez udziału rdzeni E). Intel planuje wypuścić 13. generację swoich procesorów jesienią tego roku.

 

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://wccftech.com/intel-core-i7-13700k-raptor-lake-cpu-overclocked-to-6-ghz-across-all-raptor-cove-cores/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners