iPhone 15 Pro rozpocznie rewolucję? Flagowce premium mogą stanąć obok konsol do rywalizacji o serca graczy?

lubiegrac newsy hardware iPhone 15 Pro rozpocznie rewolucję? Flagowce premium mogą
iPhone 15 Pro rozpocznie rewolucję? Flagowce premium mogą stanąć obok konsol do rywalizacji o serca graczy?Tamer Adas | 23 września 2023, 22:10

iPhone 15 Pro rozpocznie rewolucję skierowaną między innymi do graczy? Flagowce premium mają stanąć obok konsol do rywalizacji o serca fanów gamingu, stanowiąc potencjalne zagrożenie także dla modnych w ostatnim czasie konsol/komputerów przenośnych.

W trakcie zapowiedzi IPhone'a 15 Pro dowiedzieliśmy się, że będzie to pierwszy model firmy, który będzie dysponował na tyle potężnym i wydajnym procesorem oraz procesorem graficznym, że będzie w stanie... poradzić sobie z dedykowanymi wersjami nowych gier!

O ile Death Stranding ma już trochę miesięcy za sobą, o tyle wydany w zasadzie przed chwilą Resident Evil 4 Remake czy zbliżający się 5 października Assassin's Creed Mirage to nowe tytuły, przygotowane dodatkowo z myślą o nowej generacji konsol!

Na tę chwilę nie wiemy oczywiście jak wspomniane gry będą się prezentować faktycznie, jakie będą wrażenia oraz płynność i jakość ogrywanych tytułów, jednakże bez dwóch zdań rywalizacja o segment przenośny stanie się jeszcze bardziej zacięta. Bazowe konsole Sony i Microsoftu wciąż są tańsze od nowych konkurentów.

A to właśnie cena może okazać się decydująca dla rywalizacji pomiędzy iPhonem oraz mobilnymi urządzeniami dla graczy. Apple Silicon stanowi wyraźny krok do przodu, jednocześnie mogąc być przyczynkiem dla giganta, aby trochę mocniej powalczyć o małą, ale dysponującą sporym kapitałem grupę fanów grania. Być może tego typu osoby traktują tę formę rozrywki jako drugą czy trzecią, ale... dla wielu firm może to być ważny klient.

W kolejnych miesiącach przekonamy się, czy za chwilę pojawią się jakieś narzekania ze strony autorów, że zmuszeni zostaną do przygotowania kolejnego wydania gry, czy też zainteresowanie będzie na tyle spore, że zespoły przymkną na to oko. Bez dwóch zdań rynek mocno się zmienia, a procesor A17 Pro może być przyczynkiem do dokonania wydajnościowego skoku także na PC-tach...

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners