Jak sprzedają się konsole? PS5 schodzi jak burza, podczas gdy Xboxy Series notują fatalne rezultaty!

lubiegrac newsy hardware Jak sprzedają się konsole? PS5 schodzi jak burza, podczas
Jak sprzedają się konsole? PS5 schodzi jak burza, podczas gdy Xboxy Series notują fatalne rezultaty!Tamer Adas | 29 sierpnia 2023, 06:00

Jak sprzedają się konsole? Trend jest od dawna pozytywny dla całej branży gier, w czym spora jest zasługa PS5, które rozchodzi jak burza! Tymczasem znacznie gorzej radzą sobie najnowsze Xboxy Series, które mają problemy, aby dorównać wynikami do rezultatów poprzednich generacji urządzeń od Microsoftu...

Rynek gier znów rośnie

Circana (wcześniej znana jako NPD Group i IRI) zdecydowała się zaprezentować raport o kondycji branży gier, która po problemach z dostępnością oficjalnie przechodzi do ofensywy, co najlepiej obrazu 58 miliardów dolarów w okresie 12 miesięcy do końca lipca 2023 roku. 

Po okresie spokoju, nadszedł czas na kolejny spory wzrost, zanotowany w dużej mierze sprzedaży urządzeń, gdyż same gry oraz akcesoria zanotowały 1% spadek. Dane w USA wskazują, że to jedno urządzenie znacząco podbiło rezultat działu sprzęt do ponadto 19%.

Przeczytaj również: Czym jest technologia Vulkan? Czym jest Vulkan API? Co może ona dać posiadaczom kart AMD?

PS5 bije rekordy PS4!

Za mocy poprawienia dostępności PlayStation 5, konsoli już teraz udało się prześcignąć aż o odpowiednio 5 i 87% sprzedaż konsol PlayStation 4 oraz PlayStation 3. To tylko obrazuje, jak potężne sprzedażowo trzyma się ostatnie dziecko Sony.

Xboxy Series z problemami...

Zupełnie inna sytuacja panuje w obozie Microsoftu, gdzie było nieco lepiej z możliwością zakupienia konsol. To jednak nie wystarczyło do tego, by Xboxy Series... przestały tracić 10% do sprzedaży Xbox One czy też 6% do Xboxa 360.

Czego się spodziewać wkrótce?

Trend wskazuje na to, że najbliższy okres przed Świętami Bożego Narodzenia może okazać się zdecydowanie najlepszych od dawien dawna, a pozytywnym dla branży znakiem staje się także segment mobilnych komputerów/konsol typu Steam Deck, gdzie wzrosty i zainteresowanie są naprawdę spore, zatem optymistyczny rezultat może być przyczynkiem do jeszcze lepszych rezultatów.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://www.gamesindustry.biz/the-us-video-game-industry-gets-back-to-growth

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners