Jaki monitor wybrać dla ucznia lub studenta? Jakie modele spiszą się do nauki, pracy i grania? - Urządzenia na rok szkolny 2022/2023

lubiegrac newsy hardware Jaki monitor wybrać dla ucznia lub studenta? Jakie modele
Jaki monitor wybrać dla ucznia lub studenta? Jakie modele spiszą się do nauki, pracy i grania? - Urządzenia na rok szkolny 2022/2023Tamer Adas | 26 sierpnia 2022, 02:00

Co prawda mamy jeszcze sierpień oraz wakacje, jednakże już za kilka tygodni rozpocznie się kolejny rok szkolny, a następnie i studencki. Z tego też względu warto już teraz na zawczasu rozejrzeć się za dobrym monitorem, który pozwoli nam się cieszyć wysokiej jakości wyświetlaczem, bardzo dobrą wytrzymałością, uniwersalnością, gotowością na wiele wyzwań oraz prezencją, która uczyni nasze stanowisko jeszcze efektowniejszym i atrakcyjniejszym do nauki, pracy oraz zabawy z ulubionymi i nadchodzącymi grami. Zapraszamy Was zatem do poniższego przeglądu najlepszych monitorów na rok szkolny 2022/2023. Jaki model monitora powinni wybrać uczniowie? Które propozycje nadadzą się do grania?

Jaki monitor dla ucznia lub studenta? - Kilka podstawowych porad

Wybór monitora dla studenta czy ucznia nie jest łatwy, ponieważ przykładowy rodzic musi odpowiednio zbalansować swoje oczekiwania względem jakości i wytrzymałości urządzenia, zabezpieczenia wzroku użytkownika odpowiednimi rozwiązaniami oraz możliwościami podołania ambicjom młodego człowieka, który pragnie wyświetlacza z jak najlepszą rozdzielczością, czasem reakcji oraz odświeżaniem. Na szczęście jedynie pozornie te zagadnienia mogą być względem siebie problematyczne. W obecnych czasach, i przy aktualnych standardach technologicznych zadbano także o tego typu propozycje. Wręcz wbrew pozorom ilość podobnego typu monitorów nie jest mała!

Studenci oraz uczniowie, mają obecnie okazję skorzystać z promocji firmy iiyama “Powrót do szkoły 2022”, w ramach której do 10 września 2022 roku możemy zgarnąć szereg bardzo dobrych monitorów, dostępnych w cenach niższych o nawet 400 złotych. Możemy w ten sposób zaoszczędzić oraz zapewnić sobie spokój na cały rok szkolny, już teraz delektując się zaletami oraz całościowym obrazem swojego nowiutkiego wyświetlacza.

iiyama G-MASTER G2450HSU-B1

G2450HSU_B1

Pierwszą omawianą przez nas dziś propozycją będzie dostępny w atrakcyjnej cenie (677 złotych) model iiyama G-MASTER G2450HSU-B1, stawiający na 24-calową matrycę VA z niezłym kontrastem, wsparciem autorskiej technologii Black Tuner podświetlającej ciemne obszary, z czasem reakcji na poziomie 1 milisekundy oraz rozdzielczością Full HD. Ten monitor dla uczniów-graczy bez dwóch zdań, w swojej cenie oferuje sporo jakości, wspierając eliminację zacięć animacji czy obrazu za sprawą wsparcia technologii AMD FreeSync. Dzięki przygotowanym trybom użytkowania, studenci będą mogli nocami popracować z niższym poziomem jasności, który z miejsca rano i po południu będą mogli w kilka kliknięć zwiększyć, wykorzystując pakiet cennych opcji do zabawy z ulubionymi grami. Jeżeli chcemy dodatkowo zaoszczędzić nieco miejsca na biurku, możemy swobodnie zdecydować się na zakup ramienia, które dzięki wsparciu standardu VESA 100 x 100, zaoferuje nam możliwość pełniejszego wykorzystania tego reprezentanta, lubianej także przez graczy linii Black Hawk.

Najważniejsze cechy iiyama G-MASTER G2450HSU-B1

 • Matryca: 23-calowa matryca VA LED 
 • Rozdzielczość: Full HD
 • Odświeżanie: 75 Hz
 • Czas reakcji (MPRT): 1 ms
 • Cena: 667 złotych

 

iiyama G-MASTER G2730HSU-B1

G2730HSU_B1 

Poszukując monitora dla ucznia, warto zadbać nie tylko o dobre parametry, ale także elegancki wygląd. Tego typu konstrukcją jest iiyama G-MASTER G2730HSU-B1, jednostka przygotowana dla między innymi studentów, zainteresowanych niezłej jakości wyświetlaczem TN LED dostępnym w większym, 27-calowych rozmiarze. Monitor oferuje rozdzielczość 1920 x 1080 p, połączoną z odświeżaniem na poziomie 75 Hz, czasem reakcji wynoszącym jedynie 1 ms oraz współpracą z systemem FreeSync, zgrywając to w takim tempie, w jakim pracuje karta graficzna oraz sam monitor. Jakby tego było mało, iiyama także w tym przypadku oferuje wsparcie dla funkcji Black Tuner, szeroki zestaw złącz, w tym hub USB oraz design bazujący na elegancji, growych akcentach oraz naprawdę wąskich ramkach. A to wszystko razem możemy obecnie nabyć za stosunkowo promocyjną kwotę wynoszącą 749 złotych.

Najważniejsze cechy iiyama G-MASTER G2730HSU-B1

 • Matryca: 27-calowa matryca TN LED 
 • Rozdzielczość: Full HD
 • Odświeżanie: 75 Hz
 • Czas reakcji (MPRT): 1 ms
 • Cena: 749 złotych

 

iiyama G-MASTER GB2466HSU-B1

GB2466HSU_B1 

Studenci i uczniowie poszukujący monitora zakrzywionego, bez dwóch zdań powinni skierować swoją uwagę ku dostępnemu w kilku wariantach oraz niezłej cenie iiyama G-MASTER GB2466HSU-B1. Przedstawiciel linii Red Eagle oferuje użytkownikom atrakcyjną matrycę VA o przekątnej 23,6-cali, zagiętą pod kątem 1500R z rozdzielczością Full HD, odświeżaniem na niezłym poziomie, do wieloosobowego grania w Fortnite czy League of Legends, aż 165 Hz oraz czasem reakcji 1 ms (MPRT). Producentowi w przypadku tego wyświetlacza, udało się zapewnić wsparcie dla technologii AMD FreeSync Premium, zapewniające nie tylko eliminację opóźnień, ale także wsparcie rozwiązania znanego jako LFC. To właśnie ten element sprawia, że bez względu na aktualną ilość dostarczanych przez karty klatek na sekundę, obraz przez cały czas jest poprawnie renderowany, oferując ten sam poziom stabilności i jakości obrazu. Za naprawdę niską, atrakcyjną kwotę 799 złotych, możemy otrzymać niezłe urządzenie z wygiętą matrycą, możliwą do atrakcyjnego osadzenia na biurku czy połączenia w ramach kilku monitorowego ustawienia.

Najważniejsze cechy iiyama G-MASTER GB2466HSU-B1

 • Matryca: 23,6-calowa matryca VA LED 
 • Rozdzielczość: Full HD
 • Odświeżanie: 165 Hz
 • Czas reakcji (MPRT): 1 ms
 • Cena: 799 złotych

 

iiyama PROLITE XUB2792HSU-B1

XUB2792HSU_B1 

Monitor dla studenta czy młodego ucznia, nie musi być konstrukcją sensu stricto dla graczy, co bardzo dobrze udowadnia iiyama PROLITE XUB2792HSU-B1. Jedna z nowszych propozycji z serii Slim, oferuje niezłej jakości 27-calową matrycę IPS LED z matowym wykończeniem, obsługującym rozdzielczość 1920 × 1080 p. Wyświetlacz w klasycznym formacie 16:9 z odświeżaniem na poziomie 75 Hz oraz solidnym czasem reakcji wynoszącym 4 ms, to solidna pozycja jak na uniwersalną propozycję. Sprzęt nada się do pracy dzięki szerokim opcjom personalizacji położenia oraz nachylenia obrazu, wspartego dodatkowo automatycznym doborem poziomu podświetlenia, ustawień, dostosowania głębi i temperatury kolorów oraz pomniejszych parametrów, w zależności od tego, czym się aktualnie zajmujemy. Ponadto liczyć możemy na obsługę sprawdzonych rozwiązań pokroju Flicker-Free oraz metod eliminacji negatywnego wpływu światła niebieskiego. W przypadku tego sprzętu, mamy do czynienia z matrycą, dysponującą opcją wykorzystania ustawienia pivot, bazującego na znanej i sprawdzonej podstawie autorstwa iiyamy. W cenie 899 złotych możemy liczyć nawet na statyczny kontrast 1000:1, 16,7 milionów kolorów oraz kąty widzenia 178 i 89 stopni.

Najważniejsze cechy iiyama PROLITE XUB2792HSU-B1

 • Matryca: 27-calowa matryca IPS LED 
 • Rozdzielczość: Full HD
 • Odświeżanie: 75 Hz
 • Czas reakcji (MPRT): 4 ms
 • Cena: 899 złotych

 

iiyama G-MASTER G2766HSU-B1

G2766HSU_B1 

Rodzice oraz uczniowie poszukujący wąskiego monitora, który może się spisać do nauki oraz rozgrywki, mogą zwrócić uwagę na takie modele jak, chociażby iiyama G-MASTER G2766HSU-B1. To jedna z nowszych propozycji oparta o matrycę VA w rozdzielczości Full HD z zakrzywieniem 1500R, uzupełniona o minimalny czas reakcji (jedynie 1 ms MPRT), przy odświeżaniu 165 Hz. Poprzez krzywiznę, możemy liczyć na łatwiejsze wsiąknięcie w poszczególne sceny w rozgrywce, jednocześnie oferując lepszy przegląd całej przekątnej ekranu, na czele z jego narożnikami, często niewidocznymi aż tak dobrze na krańcach. Solidna podstawa zapewnia sporą stabilność, za sprawą której będziemy mogli delektować się dopracowanym obrazem, wykorzystującym FreeSync Premium z obsługą Low Framerate Compensation oraz wyciągnięciem na wierzch detali z ciemnych przestrzeni, które uwidacznia Black Tuner. To w połączeniu z jasnością na poziomie 250 cd/m² i kontrastem 3000:1 naprawdę niezła podstawa, dostępna do zakupienia w cenie wynoszącej 899 złotych.

Najważniejsze cechy iiyama G-MASTER G2766HSU-B1

 • Matryca: 27-calowa matryca VA LED z zakrzywieniem 1500R
 • Rozdzielczość: Full HD
 • Odświeżanie: 165 Hz
 • Czas reakcji (MPRT): 1 ms
 • Cena: 899 złotych

 

iiyama G-MASTER GB3467WQSU-B1

GB3467WQSU_B1 

Na koniec, pozostawiliśmy sobie prawdziwą bestię dla graczy! Monitor iiyama G-MASTER GB3467WQSU-B1. To propozycja najdroższa w dzisiejszym zestawieniu (wydatek rzędem 1999 złotych), która wbrew pozorom może zaskoczyć uczniów czy studentów. Spora, 34-calowa zakrzywiona matryca VA o rozdzielczości 3440 x 1440 p w propozycjach 21:9, zapewni Wam wyśmienite doznania podczas grania. Wykrzywiona na poziomie 1500 R propozycja doczekała się nie tylko wyższej szczegółowości pixelowej, ale także wsparcia odświeżania na poziomie 165 Hz przy absolutnie topowym czasie reakcji wynoszącym jedynie 0,4 ms. To przełoży się na doskonałe doznania, szeroką platformę, otaczającą nas dynamicznym obrazem, prezentującym najistotniejsze informacje oraz szczegóły, szczególnie ważne podczas zmagań w wielu popularnych tytułach z gatunku MOBA, Battle Royale czy strzelankach pierwszoosobowych. Ba, producent przygotował pakiet trybów, które właśnie pod kątem gatunków, optymalizują najistotniejsze parametry, jednocześnie udostępniając możliwość zaprojektowania najbardziej pasującego nam osobiście stylu wyświetlania. Wygięty ekran nie sprawdził się w segmencie telewizorów, jednakże doświadczenia graczy są o wiele lepsze, szczególnie pod kątem możliwości stworzenia konfiguracji z dwóch lub trzech monitorów, dzięki którym gracze z jednej strony niezwykle wciągną się w ulubionego tytuły… a drugiej, będą mogli swobodnie otworzyć wszystkie notatki, przygotowując się do sprawdzianów oraz najważniejszych egzaminów końcowych.

Najważniejsze cechy iiyama G-MASTER GB3467WQSU-B1

 • Matryca: 34-calowa matryca VA LED z zakrzywieniem 1500R
 • Rozdzielczość: UWQHD (3440 x 1440 p)
 • Odświeżanie: 165 Hz
 • Czas reakcji (MPRT): 0,4 ms
 • Cena: 1999 złotych

 

Podsumowanie: który monitor najlepiej wybrać dla ucznia lub studenta na rok szkolny 2022/2023?

Pomimo generalnych rynkowych problemów z podzespołami i dostępnością, na rynku monitorów panuje nie tylko spokój, ale ilość modeli dla młodych osób, graczy czy studentów jest bardzo duża. W dodatku nabyć możemy modele, które nie tylko oferują szybkie, jakościowe matryce, ale także wspierają najnowsze rozwiązania cyfrowe oraz techniczne. Rok szkolny 2022/2023 możemy rozpocząć od wyboru takich (i wciąż jakościowych!) urządzeń dla graczy, w których znajdziemy średniopółkowe modele płaskie oraz zagięte. Nie brakuje propozycji niezwykle uniwersalnych i radzących sobie równie dobrze z pracą, nauką oraz zabawą. Obecne są także efektowne, duże i nieźle wyposażone konstrukcje dla graczy, oferujące najnowsze rozwiązania za rozsądne pieniądze. Zasób jest szeroki i tylko i wyłącznie od naszych preferencji zależy, na który model się zdecydujemy. Płynność zostaje dodatkowo zapewniona poprzez implementację zaawansowanej technologii FreeSync Premium z obsługą LFC oraz sprawdzony i chwalony Black Tuner.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Artykuł sponsorowany

123456
Komentarze [2]:
avatar redaktor
dodano: 2022-08-16 08:23:41

[email protected] news jest podpisany jako sponsorowany. A czemu uważasz że g2470hsu są lepsze?

avatar kkajetan1010@gmail.com
dodano: 2022-08-16 01:36:40

Widać kto sponsorował heh, same iiyamy i to bez najfajniejszych modeli czyli g2470hsu i gb2470hsu

Inne newsy

Polecane teksty

Strefa Diablo IV

łotrzyca

barbarzyńca

czarodziejka

klasy postaci

mapa diablo IV

wyposażenia

Kampania Diablo IV

kampania diablo

rangi świata

battle pass diablo

Buildy Diablo IV

build nekromanta

build druid

build czarodziej

build Łotrzyk (Trucizna)

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Polecamy

Zew cthulhu

Kody red dead redemption 2

Kody do the sims 4

Kody do GTA 5

Kody do GTA 5 na telefon

Diablo 4 battle pass

Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners