Jaki RAM do AMD Ryzen 7000 i AM5? Jakie pamięci będą potrzebne w przypadku nowych procesorów i platformy?

lubiegrac newsy hardware Jaki RAM do AMD Ryzen 7000 i AM5? Jakie pamięci będą
Jaki RAM do AMD Ryzen 7000 i AM5? Jakie pamięci będą potrzebne w przypadku nowych procesorów i platformy?Tamer Adas | 22 września 2022, 06:09

Jakie pamięci RAM warto wybrać w przypadku chęci zainwestowania w procesory AMD Ryzen 7000 i płyty główne z serii AM5? Wybór nie jest łatwy, szczególnie na początku zupełnie nowej generacji tychże podzespołów. Co zatem warto wiedzieć wcześniej?

Już za dokładnie 5 dni nastąpi oficjalna premiera najnowszej generacji procesorów AMD, opartych o zupełnie nową platformę oznaczoną AM5. Jak zapewne wielu z Was już doskonale wie, to konieczność zakupienia nie tylko nowej jednostki płyty głównej, ale także pamięci RAM.

Czy DDR5 są wstecznie kompatybilne z DDR4?

Wejście nowego standardu, stanowi na PC-tach szersze otwarcie się na pamięci DDR5, oferujące zupełnie nowy poziom wydajności, co na początku roku potwierdzono na platformach konkurencji spod szyldu Alder Lake. Najnowsze jednostki NIE posiadają wstecznej kompatybilności, w związku z czym warto się poważnie zastanowić przed zakupem, ponieważ zapadu w postaci DDR4 mieć nie będziemy, a niestety "Piątki" zdecydowanie nie należą do najtańszych w chwili obecnej.

Zapoznaj się również z:

AM4 będzie dalej wspierane!

Z racji, że AMD zamierza dalej wspierać AM4, gracze będą mogli liczyć na kolejne modele Ryzenów, na czele z 7 5950X czy 7 5800X. Niemniej być może jeżeli chcecie spożytkować swoje środki przyszłościowo, ostatecznie skłonicie się ku większemu wydatkowi. Ten nie przełoży się narazie na wielkie skoki wyników wydajności, w przypadku posiadania przez Was topowych DDR-ów 4. Niektóre z tych RAM-ów wciąż potrafią bić konkurencję na DDR5 pod względem szybkości.

DDR5 - Cechy optymalnego modelu pamięci

Pierwsze testy prezentują jednak, że postawienie od razu na DDR5 w wariantach droższych opłaci się w dłuższej perspektywie czasu, gdyż od razu uzyskamy standard, który zadomowi się u innych graczy dopiero za wiele miesięcy czy nawet lat. Zdaniem Roberta Hallocka, tuż przed premierą Ryzen 7000 i AM5, najbardziej optymalną propozycją będą pamięci RAM DDR5-6000, oferujące najlepszy w tej chwili balans pomiędzy ceną, szybkością oraz stabilnością. Gdy dołożymy do tego układ AUTO 1:1 (w przypadku 6000, wartość FCLK wynosi 2000 MHz). Wszystko oczywiście jednak ostatecznie zweryfikuje rzeczywistość, w częściej przeprowadzone, profesjonalne testy.

Aby odpowiedzieć na potrzebny graczy poszukujących topowych rezultatów, jak i osób nastawionych na najlepszy stosunek cena/jakość, Patriot proponuje swoją rodzinę Viper Venom z szeregiem interesujących wariantów, które amerykański producent przygotował właśnie pod kątem różnych potencjalnych konfiguracji.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja prasowa

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners