Jakie są i co oznaczają certyfikaty oraz atesty na rynku monitorów?

lubiegrac news Jakie są i co oznaczają certyfikaty oraz atesty na rynku monitorów?
Jakie są i co oznaczają certyfikaty oraz atesty na rynku monitorów?



Tamer Adas | 25 marca 2018, 15:05

Firma Philips zdecydowała się poruszyć tematy atestów oraz certyfikatów, które często widnieją przy wielu modelach, lecz ich znaczenie nie jest jasne. Na co zatem warto zwracać uwagę?

Certyfikaty - podział

TCO, EPEAT czy Energy Star te nazwy może kojarzyć wielu ludzi poszukujących idealnego monitora do swoich potrzeb, w związku z czym warto mimo wszystko, chociażby mniej więcej kojarzyć, z czym mamy do czynienia i na co warto zwracać uwagę. Wspomniane (i inne oczywiście również) atesty i certyfikaty odpowiadają za połączenie zaawansowanej technologii z odpowiednim podejściem do eksploatacji surowców i wykorzystywania ich z zachowaniem szacunku do przyrody na całym globie. 

Certyfikat TCO

TCO_Certified_Edge_logo

TCO (Tjänstemännens Centralorganisation) to pierwsza z prestiżowych norm która w tym wypadku wydawana jest przez konfederację TCO Development (ze Szwecji) która charakteryzuje się sporą niezależnością, prestiżem oraz kompleksowością. Wyśrubowane wymagania mają zapewnić klienta o dbałości wykonania i wykorzystanych materiałów. 

W tym wypadku mówimy również o takich aspektach jak przestrzeganie BHP w fabrykach, co może dziwić szczególnie z uwagi na kilka dostępnych wersji (na przykład TCO Edge w Philips 272P7).

Certyfikat EPEAT

EPEAT_gold_logo

EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool) występuje w tech wydaniach - Gold, Silver oraz Bronze, za które odpowiada powstałą w 2005 roku organizacja non-profit - Green Electronics Council. Ten certyfikat ma zaserwować nam spełnienie i pozytywną ocenę aż 51 kryteriów w tym nawet testowanie podświetlenia LED. Plastiki zastosowane nie mogą korzystać z PCW i musi w min. 30% być poddana recyklingowi. 

Certyfikat Energy Star

Energy_Star_Logo

Nazwę Energy Star z pewnością kojarzy masa osób, które od 1992 roku posiadają sprzęt z właśnie tym certyfikatem ze Stanów Zjednoczonych. Wersja 7.0 oferuje określenie maksymalnego zużycia energii w zależności od trybów. 

Dział monitorów

Źródła zastosowane we wpisie: 

  1. tocertified
  2. epeat
  3. energystar

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Informacja Prasowa

Komentarze [3]:
avatar Mariusz
dodano: 2018-03-27 11:08:14

Certyfikaty certyfikatami a żywotność sprzętu to swoją drogą. Specjalnie producenci rozmieszczają podzespoły tak aby się przegrzewły, naprawa później to koszt dosłownie paru złotych ale wiadome, że 99% poleci kupić nowy monitor za co najmniej kilka stów. Przypuszczam, że giganci rynku mają te certyfikaty w kieszeni, jakoś każdy monitor jakiś tam certyfikat i laur gdzieś tam posiada. Ja bym się takimi rzeczami nie kierował.

avatar PanDamian
dodano: 2018-03-25 15:42:57

W moim nowym laptopie mam apkę "Energy Star" co to i po co help!

avatar TOM3K
dodano: 2018-03-25 15:27:48

Fajny artykuł, przydatny i pomocny.

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners