Jakie gry powalczą o tytuł gry roku w 2023 roku? Zestawienie produkcji już teraz prezentuje się imponująco...

lubiegrac publicystyka Jakie gry powalczą o tytuł gry roku w 2023 roku? Zestawienie
Jakie gry powalczą o tytuł gry roku w 2023 roku? Zestawienie produkcji już teraz prezentuje się imponująco...Tamer Adas | 16 lipca 2023, 23:50

Połowa roku jest już dawno za nami, jednakże w jego końcówce doczekaliśmy się kolejnej fali świetnych debiutów oraz kandydatów do Gry Roku. Rywalizacja w 2023 zapowiada się niezwykle zacięcie oraz ciekawie. Poniżej znajdziecie listę gier, które starają się o to miano, a kolejne do nich będą dołączać już niebawem...

O ile ilościowo 2023 rok do najlepszych nie należy, o tyle o jakościowo jest nieźle. Kandydatów do Gry Roku jest sporo, a każdy z nich może się pochwalić sporą liczbą naprawdę świetnie wykonanych aspektów oraz elementów, składających się na znakomitą całość.

Oczywiście na horyzoncie goszczą kolejnej propozycje, które postarają się dojść do wysoko postawionej poprzeczki, a ta nie tylko reprezentuje różne gatunki, ale także szeroką gamę inspiracji i osiągnięć technicznych. To między inny pokaz tego, jak na przestrzeni lat branża się rozwinęła gatunkowo i stylistycznie.

W poniższym zestawieniu tytułów odnajdziecie produkcje, które już zostały wydane, zatem nie będziemy tutaj omawiać tytułów, które być może jeszcze dołączą do tego grona. Poniższy wpis będzie uzupełniany o kolejnych kandydatów do zgarnięcia prestiżowej statuetki i miana GOTY.

Poniższa lista gier bazuje na średniej ich ocen, która ukształtowała także kolejność prezentowanych produkcji.

Najlepsi kandydaci do Gry Roku 2023 - zestawienie gier

Baldur's Gate III - 96/100

Studio Larian po raz kolejny dowiozło, dzięki czemu gracze mogą się już zapoznać ze znakomitym i u podstaw klasycznym RPG-iem czerpiącym garściami z Dungeon & Dragons oraz dziedzictwa, jakie powstało na bazie tego systemu. Baldur's Gate 3 to nie tylko świetny powrót do tytułowego miasta, ale to także szansa na setki godzin naprawdę udanej zabawy.

 

2. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom - 96/100

Fani Nintendo wciąż są zachwyceni tym, jak wielkie możliwości oferuje The Legend of Zelda Tears of the Kingdom, stanowiąc chyba maksymalne wykorzystanie możliwości Nintendo Switcha, jednocześnie dostarczając w swoich ramach także spore problemy związane z optymalizacją oraz sposobem działania produkcji podczas sporego obciążenia podzespołów.

 

Metroid Prime Remastered - 94/100

Metroid Prime Remastered to kolejna niespodzianka, gdyż nie tylko sama zapowiedź zaskoczyła, ale także... podejście było nietypowe. To w zasadzie coś więcej niż Remaster, nieco mniej niż Remake... to wszystko sprawia, że ostatecznie mamy do czynienia z wyjątkowym odświeżeniem, które faktycznie przywróciło klasyka w wielkim stylu.

 

Resident Evil 4 Remake - 92/100

Capcom kontynuuje swoją znakomitą passę, a sukces Resident Evil 4 Remake był jedynie dowodem na to, że autorzy nie tylko na poważnie podeszli do zadania, ale także zdecydowali się wykorzystać uwagi społeczności, by nadać marce większą spójność i spektakularność, która połączyła "starszych" fanów oraz zupełnie nowe osoby.

 

Street Fighter 6 - 92/100

Street Fighter 6 to kolejny dowód na to, jak świetnie radzi sobie cały, wspomniany nieco wyżej Capcom, marka powróciła z kolejną znakomitą odsłoną, która pomimo całkowitego zmienienia oprawy graficznej, wciąż dostarcza graczom wyjątkowe doznania oraz wrażenia.

 

Marvel's Spider-Man 2 - 91/100

Insomniac Games zdecydowało się postawić na teoretycznie prostą kontynuację, ale ostatecznie i nasza recenzja zdradza, że wiele zmieniono, aby uczynić rozgrywkę jeszcze przystępniejszą. Marvel's Spider-Man 2 to klasa oraz pokaz możliwości konsoli PlayStation 5

 

 

Super Mario Bros. Wonder - 91/100

Nintendo po raz kolejny pokazało swoją pełną klasę za sprawą sukcesu Super Mario Bros. Wonder. Co prawda nie jest to rewolucyjny tytuł, ale niezwykle staranne wykonanie sprawiło, że fani ponownie się zakochali w przygodach słynnego hydraulika.

 

Dave the Diver - 90/100

Brakuje jakiejś niespodzianki? Dave the Diver nagle wyłowione zostało spod wody, stając się "Czarnym Koniec" oraz pokaz tego, że niezależne perełki wciąż mają się bardzo dobrze, dostarczając sporo przyjemności i niezwykły klimat oraz podejście do rozgrywki.

 

The Talos Principle 2 - 89/100

Croteam oraz Devovler Digital ponownie zachwyciły fanów gier logicznych, oferując jeszcze bardziej dopracowaną oraz przemyślną drugą część The Talos Principle. To szczególnie spore osiągnięcie, z uwagi na znacznie większą skalę oczekiwań względem "Jedynki".

 

Hi-Fi Rush - 89/100

Microsoft, Xbox i Tango Gameworks zupełnie niespodziewanie dostarczyły poprzez Hi-Fi Rush niezwykła kreskówkowa oprawa graficzna, pomysł na świat przedstawiony, mechaniki i zabawy tempem stworzyły niezwykłą całość, podnosząc opinię o japońskim zespole, funkcjonującym obecnie w ramach struktur Xbox Game Studios.

 

Dead Space (2023) - 89/100

Wielu miało nadzieję na to, że Dead Space (2023) okaże się godnym powrotem horrorowej marki... i tak też się stało, a co więcej remake pod wieloma względami oferuje jeszcze piękniejszy wymiar grozy ze świetnym klimatem, wyjątkową rozgrywką oraz dodatkowymi atrakcjami, które nie mogły się znaleźć w oryginalnej produkcji.

 

Alan Wake 2 - 89/100

Remedy oraz Epic Games podjęły szereg kontrowersyjnych decyzji, ale pomimo tego wszystkiego Alan Wake 2 okazał się naprawdę jakościowym i pozytywnie zaskakującym projektem, godnym marki oraz jakości przygód tytułowego pisarza.

 

Final Fantasy XVI - 88/100

Final Fantasy XVI z jednej strony potrafiło zmienić naprawdę wiele, ale... wbrew obawom fanów, ostatecznie wyszła z tego naprawdę świetna propozycja, która co prawda stawia na większą dynamikę i spektakularność, ale jednocześnie zachowuje liczne, niezwykle istotne aspekty dla całej serii FF.

 

Diablo IV - 88/100

Oczekiwania względem Diablo IV były bardzo wysokie i generalnie się sprawdziły, choć trzeba sobie jasno powiedzieć, że mimo wszystko liczono na wyższy poziom. Zwyciężyła jednak koncepcja usługi-jako-gry, która zepsuło sporej ilości fanów czerpanie pełnej satysfakcji z rozgrywki przygód w świecie Sanktuarium.

 

Hogwart's Legacy - 84/100

Pod wieloma względami Hogwart's Legacy nie należy pod względem jakości do branżowej czołówki, czuć w ramach tego tytułu szereg dawnych i już słabo funkcjonujących rozwiązań... ale nie da się nie docenić wielkiego sukcesu marki oraz AVALANCHE, które dostarczyło fanom naprawdę niezłą propozycją.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://opencritic.com

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Powiązane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners