Jak działa karta graficzna Intel Arc A380? Poznaliśmy dokładniejszą specyfikację i wyniki testów

lubiegrac newsy hardware Jak działa karta graficzna Intel Arc A380? Poznaliśmy
Jak działa karta graficzna Intel Arc A380? Poznaliśmy dokładniejszą specyfikację i wyniki testówMaciej Gaffke | 23 czerwca 2022, 20:00

Całkiem niedawno najnowsza karta graficzna od Intela trafiła do sprzedaży w Chinach. Model Arc A380 został już przetestowany i poznaliśmy jego specyfikację. Jak się okazało, to urządzenie ma naprawdę duży potencjał.

Co prawda pojawiło się już kilka wstępnych recenzji karty Intel Arc A380, jednak nie uwzględniono w nich konkretnych szczegółów. Więcej informacji dostaliśmy po publikacji portal Wccftech, który skontaktował się ze swoimi źródłami w Chinach.

Zapoznaj się także z:

 

W artykule można dokładnie zobaczyć, jaką specyfikację posiada ta karta graficzna. Intel Arc A380 powstała na układzie TSMC N6, poza tym wyposażona jest w 1024 rdzenie FP32 oraz pamięć GDDR6 z 6 GB. Częstotliwość taktowania można regulować (2-2,35 GHz), a łączna przepustowość wynosi 192 GB/s, czyli więcej niż można się spodziewać dla karty tej klasy. Tak samo można robić z TBP, które waha się między 75 a 87 W.

W przeprowadzonych testach użyto oczywiście Intel Arc A380 oraz GTX 1650 i RX 6400. Zdecydowano się wykorzystać w nich około 20 różnych gier. A380 jest lepsza od RX 6400 w takich produkcjach jak Total War: Troy, Wiedźmin 3 czy F1 2021. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że karta od Intela zdecydowanie okazała się lepsza od tych dwóch w teście TimeSpy 3D Mark, co wskazuje na jej ogromny potencjał.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://wccftech.com/exclusive-intel-arc-a380-gpu-official-benchmarks-specs-and-positioning/?beta=1

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners