Kiedy polskie spółki produkujące i wydające gry zaliczyły debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW)?

lubiegrac publicystyka Kiedy polskie spółki produkujące i wydające gry zaliczyły
Kiedy polskie spółki produkujące i wydające gry zaliczyły debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW)?Tamer Adas | 1 stycznia 2020, 22:29

Kilka polskich firm tworzących czy wydających gry jest obecnych na rodzimej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW). Kiedy każda z nich zadebiutowała?

Rekordowy gamingowy 2021 rok na głównym parkiecie GPW?

Rok 2021 roku zapowiada się naprawdę intrygująco w kwestii gamingowych debiutów na NewConnect. Okres ten rozpoczęło HUUUGE Games, za którym w kwietniu podążyło także Creepy Jar.

Szalony rok 2020, czyli debiuty Games Operators, Gaming Factory oraz PCF Group

2020 rok okazał się szalony na growej giełdzie ze względu na CD Projekt RED oraz porażkę Cyberpunka 2077, jednakże to właśnie w tych dwunastu miesiącach po raz pierwszy notowania na naszej głównej giełdzie zaliczyły aż trzy mocne, gamingowe marki - Games Operators, Gaming Factory oraz PCF Group.

2019 rok, rokiem debiutów BoomBit i Ultimate Games na GPW!

W zeszłym roku na GPW po raz pierwszy zagościło BoomBit, które od 14 maja 2019 roku weszło do nowego segmentu, otwierając się na inwestorów z najważniejszych parkietów w kraju. Na ten sam ruch zdecydowało się Ultimate Games S.A., które jest obecne od 30 lipca 2019.

Duet TT, czyli debiuty Ten Square Games i T-Bull na Giełdzie Papierów Wartościowych

Rok wcześniej na taki sam ruch zdecydowało się Ten Square Games, S.A. obecne od 11 maja 2018 roku, a po lekko ponad trzech miesiącach (od 29 sierpnia) obecne na GPW jest także T-Bull S.A.

Trzy growe spółki - PlayWay, Artifex Mundi i Vivid Games zadebiutowały w 2016 roku na GPW

W 2016 roku aż trzy rodzime firmy zdecydowały się zagościć na Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie zagościło PlayWay S.A. oraz Artifex Mundi. Podobny krok wykonało Vivid Games S.A. przy czym w tym wypadku jest to przejście z NewConnect.

11 bit studios zadebiutował na GPW w...

11 bit studios S.A. tak samo jak wspomniane Vivid przeprowadziło proces przejścia z NewConnect na GPW, przy czym ta firma uczyniła to rok wcześniej, dokładnie 18 grudnia 2015 roku. 

Kiedy nastąpił debiut CI Games na Giełdzie Papierów Wartościowych?

Twórcy serii Sniper Ghost Warrior i Lords of the Fallen, czyli dawne City Interactive, a obecne CI Games S.A. swoje akcje udostępnia już od 30 listopada 2007 roku.

W którym roku na GPW zadebiutował CD Projekt?

Na sam koniec pozostała nasza narodowa perła, czyli CD Projekt S.A. znajdujący się na giełdzie od stycznia 2002 roku! To już praktycznie pełnoletność, a obecna pozycja firmy jest imponująca.
 
 
W tym miejscu znajdziecie aktualne zestawienie polskich firm growych na giełdzie.
 
[AKTUALIZACJA - 27.4.20 r.] 17 kwietnia 2020 roku kolejna spółka oficjalnie zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. W tym dniu zdalnie zadebiutowało Games Operators S.A.

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: fot. Gerd Altmann z Pixabay

Komentarze [0]:

Inne newsy

Polecane teksty

Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners