Kim jest Angstrom Levy? Jaką rolę odegra w drugim sezonie Invincible?

lubiegrac newsy filmowe Kim jest Angstrom Levy? Jaką rolę odegra w drugim sezonie Invincible?
Kim jest Angstrom Levy? Jaką rolę odegra w drugim sezonie Invincible?Tamer Adas | 16 listopada 2023, 23:55

Drugi sezon serialu Invincible powoli zbliża się do swojej połowy oraz przerwy. Tymczasem dziś przyglądamy się postaci Angstroma Levy, który będzie jednym z głównych, jeżeli nie najważniejszym przeciwnikiem tytułowego superbohatera. Kim on zatem jest? Jaka jest jego historia?

Uwaga, naturalnie poniższy tekst może zawierać spoilery dla osób, które jeszcze nie zdecydowały się zobaczyć 2. sezonu Invinicible. Czujcie się ostrzeżeni!

Kim jest Angstrom Levy?

Już od początku 2. sezonu obserwować mogliśmy poczynania Angstroma Levy, który obdarzony został niezwykłą umiejętność poruszania się pomiędzy wymiarami. Co prawda każdy z nich jest inny, ale to właśnie ten aspekt spowodował, że początkowo pozytywnie nastawiony człowiek zdecydował się odwiedzić je wszystkie, aby pozyskać wiedzę. Intencje miał szczere, ponieważ zdecydowanie pragnął pozyskać informacje z innych rzeczywistości, aby wesprzeć ludzkość w jej walce między innymi z nowotworami czy problemami dotykającymi ludzkość na co dzień. Tak też rozpoczął poszukiwanie swoich odpowiedników w innych światach, aby zebrać ich w jednym miejscu wraz z ich wiedzą, ostatecznie pozyskując ją całą. 

Angstrom Levy - Historia komiksowa, a serialowa

Animacja Invincible 2 bardzo dobrze oddaje to, kim Angstrom Levy był. Tak też w ramach animacji z lekkimi zmianami możemy ujrzeć, jak przyszły antagonista decyduje się pozyskać pomoc ze strony znanych już widzom Bliźniaków Mauler. Za odpowiednią obietnicę może skorzystać z ich urządzenia, dostosowanego do potrzeb jego oraz innych swoich wydań. Tak też powstaje potężna maszyna, połykająca gigantyczne zasoby energii. Sytuacja zaczyna intrygować Cecila, który wysyła na miejsce Marka, ten początkowo radzi sobie nieźle, ale... z innymi wersjami napadającymi go naraz nie może tego uczynić.

Ostatecznie przeciwnik, starając się zapanować nad sytuacją, która mu się wymknęła, doprowadza do tragedii. Pragnąc uratować Graysona doprowadza do eksplozji, zniszczenia Maulerów oraz... zmienia się w przerażająco wyglądającą postać. Z gigantycznym mózgiem oraz wiedzą, wiąże się także przerażający poziom szaleństwa i pragnienia zemsty...

Jak rolę Angstrom Levy odegra w 2 sezonie Invincible?

Do tej pory Angstrom Levy nie odgrywa aż tak ważnej roli w animacji, jednakże krok po kroku pojawia się w kolejnych wątkach, przygotowując się do odegrania istotniejszej roli. Spodziewać się możemy, że do połowy sezonu jeszcze nie raz zaskoczy nas swoimi działaniami oraz poziomem zaangażowania w wyeliminowanie Invincible, postrzegając go jako praktyczne pewne źródło zniszczenia oraz zagrożenia dla całej ludzkości oraz doskonale znanej mu Ziemi.

Uwaga dodatkowe spoilery!

W komiksach jego przerażający plan zakładał, że uda mu się przekonać do współpracy mroczne wersje Marka. Z ich pomocą mógłby zniszczyć mu w znanej rzeczywistości opinię, jednocześnie wskazując opinii publicznej, kogo powinni się obawiać. Krok po kroku będzie się starał zrealizować wizję swojej utopii, dając się pochłonąć fanatycznej pogoni za tytułowym bohaterem animacji...

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners