Jaką klawiaturę dla graczy wybrać na rok szkolny 2023/2024? Co do zaoferowania mają producenci?

lubiegrac sponsorowany Jaką klawiaturę dla graczy wybrać na rok szkolny 2023/2024? Co do zaoferowania mają producenci?
Jaką klawiaturę dla graczy wybrać na rok szkolny 2023/2024? Co do zaoferowania mają producenci?Tamer Adas | 30 sierpnia 2023, 23:55

Jaką klawiaturę dla graczy warto wybrać na rok szkolny 2023/2024? Omawiamy propozycje różnych producentów, którzy starają się zaoferować klientom ciekawe, niekiedy naprawdę oryginalne oraz zaskakujące rozwiązaniami oraz modele.

Jaką klawiaturę dla graczy wybrać na rok szkolny 2023/2024?

Na początek na warsztat weźmy klawiatury steelseries, które w ostatnich kilku latach przeszły w zasadzie podwójną transformację. Otóż z jednej strony urządzenia tej marki stały się naprawdę kompaktowe oraz minimalistyczne, a z drugiej nie zabrakło także modelu z dołączanymi podpórkami, które momentami są naprawdę rozbudowane i zdecydowanie trafiają w gusta właśnie tej części społeczności. Nie może to nikogo dziwić, spędzanie na przykład kilku godzin w trakcie pracy z klawiaturą potrafi być męczące, zatem tego typu dodatek bywa naprawdę wartościowy na wielu poziomach. Od lat modele Apex dostarczają graczom sporą jakość, wynikającą z konsekwentnego rozwijania swoich autorskich rozwiązań i pomysłów, które z modelu na model stają się coraz lepsze oraz coraz bardziej satysfakcjonujące.

Model growy?

Najbardziej growe, odważne i znane wśród graczy są popularne klawiatury marki Razer, który od dłuższego czasu dostarcza graczom kilka stale rozwijanych linii, które mogą liczyć na jeszcze bardziej dopracowywane warianty, uzupełnione o jednostki wyróżniające się nietypowym kolorem, nietypowym kształtem, wyjątkową linią, bądź mniejszym rozmiarem, znacznie bardziej skupionym na fanach e-sportu, preferujących lekkość ponad na przykład klasyczny układ numeryczny. Od lat producent promuje także swój autorski system podświetlenia Chroma RGB, za którego sprawą możliwe jest zgranie tej platformy nawet z wybranymi urządzeniami, podzespołami, akcesoriami czy popularnymi grami.

Bez dwóch zdań "Zieloni" oferują swoje propozycje ze sporą jakością oraz ceną, przy czym ta druga w wielu przypadkach jest naprawdę wysoka w sferze najlepszych modeli. To naturalnie sprawia, że można by zacząć poszukiwać tańszych propozycji w podobnym stylu. Pod pewnymi względami mogą nimi stać się dostępne często za znacznie mniejsze pieniądze klawiatury SPC Gear.

Coś do grania i pisania?

Od dawien dawna klawiatury Logitech można podzielić na modele skierowane do rozwiązań domowych oraz biznesowych  i na modele skierowane do graczy, wychodzące w ramach powstałej ku temu linii Logitech G. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z modelami, które często wyróżniają liczne zaoblenia na krawędziach, niekiedy nawet i okrągłe przyciski oraz ciekawy, choć głównie standardowy design, uzupełniony o akcenty potrafiące wpaść w roku. Obrazuje to doskonale rodzina Logitech MX, która dodatkowo może się pochwalić licznymi komplementami odnośnie jakości oraz niespotykanej wygody użytkowania, nawet w trakcie naprawdę długich sesji.

W przypadku modeli G od razu dostrzegalna jest zmiana designerska. Zdecydowanie większy nacisk zostaje położony na bardziej odważne formy, wyeksponowane zostaje również podświetlenie LED RGB czy też na dodatkowe funkcje, które mają sprawić, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej satysfakcjonująca oraz zadowalająca.

Dostępne do zakupienia są również klawiatury Corsair, które reprezentują stary, dobry segment modeli dużych, rozbudowanych o dodatkowe przyciski funkcyjne oraz wspomniane już podpórki modeli. Inżynierzy firmy oferują pakiety różnorodnych, dodatkowych rozwiązań, które solidnie spisują się w trakcie codziennych sesji z ulubionymi tytułami. Nie brakuje także zestawów czy kompaktowych propozycji, które nie tylko ładnie się prezentują, ale i świetnie realizują określone zadania.

Ten producent swego czasu zaoferował nawet ciekawe rozszerzenia klawiatur w postaci dodatkowego panelu dotykowego, oferującego dodatkowe funkcje i możliwości w ramach dedykowanych gier czy aplikacji, mogąc posłużyć także jako źródło dodatkowych informacji.

Tanio, ale i... jakościowo?

Bez dwóch zdań wśród części graczy najmniejszym respektem mogą się cieszyć klawiatury Genesis, mniejszym szacunkiem, niemniej w ramach tej polskiej marki bardzo często gracze mogą liczyć na urządzenia świetnie radzące sobie w stosunku ceny do jakości. Tego typu modeli nie brakuje, a jednocześnie w ofercie odnaleźć możemy szeroki asortyment, różniący się nie tylko pod względem rozmiaru czy kształtu obudowy. To nie zmieniło jednak, że w dalszym ciągu są to propozycje dysponujące wyrazistym akcentem growym.

Na rynku nie brakuje także innych producentów, którzy mają swoje intrygujące na papierze modele, którym warto się przyjrzeć bliżej. Od pewnego czasu oferta samych modeli mechanicznych jest naprawdę rozległa, zatem bez dwóch zdań gracze znajdą coś dla siebie. 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners