Kolejna generacja konsol już za kilka lat? Microsoft Gaming mógł zapowiedzieć, kiedy szykowana jest zmiana!

lubiegrac newsy hardware Kolejna generacja konsol już za kilka lat? Microsoft Gaming
Kolejna generacja konsol już za kilka lat? Microsoft Gaming mógł zapowiedzieć, kiedy szykowana jest zmiana!Tamer Adas | 24 czerwca 2023, 07:10

Czyżby kolejna generacja konsol miała nastać już za kilka lat? Microsoft Gaming w ramach próby przejęcia Activision Blizzard mógł zdradzić, kiedy gracze mogą się spodziewać następców PS5, XSS oraz XSX. Termin... może okazać się zaskakujący dla graczy, którzy przewidywali, że pierwsze dwa lata obecnych urządzeń zostaną "niewliczone".

Kolejne przesłuchania przed Federalną Komisją Handlu w Stanach Zjednoczonych przynoszą kolejne wieści zza głębokich kulis branży gier, która... najwyraźniej przygotowuje się powoli do kolejnej generacji konsol! Próba przejęcia Activision Blizzard King zaczyna dostarczać graczom nowe, intrygujące wieści.

Zapoznaj się także z: Activision Blizzard trafi do Xboxa? Rozmowy z Federalną Komisją stają się coraz bardziej absurdalne dla Sony i Microsoftu...

Najnowsze doniesienia dotyczą kwestii następnej generacji konsol, która jak się okazuje, być może nie nadejdzie tak późno jak zakładano, a opóźnienie szerszej dystrybucji ma nie spowodować opóźnienia wejścia na rynek kolejnych urządzeń spod szyldu PlayStation oraz Xbox.

Zgodnie z zaprezentowanym przez Microsoft raportem, seria Call of Duty na pewno będzie gościć na konsolach Xbox przez kolejne 10 lat, co... ma oznaczać wsparcie także przez kolejną generację konsol w 2028 roku. To intrygujące, że korporacja zdecydowała się tak dokładnie wskazać, kiedy można się spodziewać następców PS5, XSX i XSS.

Planowane umowy z Sony Interactive Entertaimnent mają zakładać długie wsparcie oraz zapewnienie, że tytuł nie będzie odstawał względem wydania na Xboxy, co jest ewidentną odpowiedzią na wcześniejsze sugestie ze strony Jima Ryana, na wszelkie sposoby próbującego zatrzymać proces przejęcia.

Przeczytaj również: PlayStation 6 i Xbox Series X2? Kolejna generacja konsol może nadejść szybciej niż byśmy się spodziewali...

Powyższe stwierdza wraz ze słowami wspomnianego lidera SIE, że nie będą mogli oni podzielić się z Activision szczegółami dotyczącymi następcy PS5, wskazują na to, że faktycznie wspomniany 2028 może być rokiem wejścia w życie kolejnej generacji konsol, choć zapewne dopiero wskazania TSMC lub AMD będą potwierdzeniem takiego przebiegu spraw. Na tę chwilę możemy być pewni, że jeszcze wiele możemy się dowiedzieć wraz z przedłużeniem się procesu największego zakupu w historii gier wideo....

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-expects-next-console-generation-to-start-in-2028

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners