Koniec WIedźmina: Pogromcy potworów! Twórcy podali datę zamknięcia gry mobilnej

lubiegrac news Koniec WIedźmina: Pogromcy potworów! Twórcy podali datę zamknięcia gry mobilnej
Koniec WIedźmina: Pogromcy potworów! Twórcy podali datę zamknięcia gry mobilnejMaciej Gaffke | 8 grudnia 2022, 15:12

Gra mobilna Wiedźmin: Pogromca potworów już niedługo zostanie zamknięta. Twórcy przekazali niedawno tę informację w mediach społecznościowych produkcji. Wsparcie tytułu kończy się dość szybko, ponieważ zadebiutował on zaledwie rok temu.

Za stworzenie i rozwój Wiedźmina: Pogromcę potworów jest odpowiedzialne studio Spokko, które jest częścią CD Projekt RED. Niedawno twórcy przekazali, że w przyszłym roku gra mobilna zostanie zamknięta. Jaki jest główny powód takiej decyzji? Produkcja podobno nie spełnia oczekiwań biznesowych dewelopera. 

Zapoznaj się także z: Gry w świecie Wiedźmińskim przybiorą na sile w przyszłych latach. Jak jednak ukształtowało się to grono dotychczas?

Wiedźmin: Pogromca potworów zniknie z Google Play oraz App Store 31 stycznia. Ci, którzy pobiorą grę przed tym terminem, będą mogli z niej korzystać do 30 czerwca, wtedy nastąpi ostateczne zamknięcie tego tytułu. Przypomnijmy, że produkcja od Spokko była podobna do Pokemon GO, które stało się bardzo popularne w 2016 roku.

Wiedźmin w takim wydaniu radził sobie przeciętnie. W Google Play grę pobrano ponad milion razy i aktualnie ma ona ocenę 2,0 oraz 73 tysiące opinii. Natomiast w App Store produkcja posiada jedynie kilkadziesiąt opinii, co jasno pokazuje, że o wiele lepiej radziła ona sobie wśród użytkowników Androida.

Warto zaznaczyć, że zakończono wsparcie także dla Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej. Może to oznaczać, że polskie studio chce skupić się na rozwoju zapowiedzianych, dużych produkcji ze świata Wiedźmina i właśnie dlatego ogranicza wspieranie mniejszych tytułów na urządzenia mobilne.

Wiedźmin Pogromca Potworów potworów zadebiutował 21 lipca 2021 roku. Gra jest dostępna na system Android i iOS.

 

Śledź nas na google news - Obserwuj to, co ważne w świecie gier!

źródło: https://gamerant.com/witcher-monster-slayer-shut-down-when-why/

Komentarze [0]:
Copyright © lubiegrac.pl.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu
Lubiegrac.pl

reklama

redakcja

regulamin

rss

SocialMedia

Partners